Tymczasowe miejsca noclegowe dla uchodźców w świetlicach wiejskich gotowe Drukuj
wtorek, 22 marca 2022 15:32
W związku z wojną na Ukrainie i dramatycznymi jej skutkami Gmina Suchy Dąb włączyła się w pomoc humanitarną dla ukraińskich rodzin. Jednym z najważniejszych przedsięwzięć było zorganizowanie zbiórek darów dla ukraińskich obywateli oraz zorganizowanie tymczasowych miejsc noclegowych dla uchodźców w świetlicach wiejskich.
Ostatnie tygodnie pokazały, jak bardzo mieszkańcy naszej gminy wspierają uchodźców z Ukrainy. Dają schronienie w swoich domach, przekazują dary i pomagają rozwiązać problemy, z jakimi borykają się uchodźcy w codziennym życiu.

Serdecznie Dziękuję wszystkim mieszkańcom za poświęcony czas. Wasze wsparcie i zaangażowanie w akcje pomocowe na terenie naszej gminy jest NIEOCENIONE. Szczególne podziękowania kieruję do Sołtysów i Rad Sołeckich, KGW Osice, Przedsiębiorców z terenu naszej gminy oraz klubów sportowych, którzy pomogli doposażyć  tymczasowe miejsca noclegowe - dodała Wójt Henryka Król.
 
Szacuje się, że na chwilę obecną może być około 100 uchodźców na terenie naszej gminy. Wśród nich są kobiety i dzieci. Pracownicy GOPS-u w Suchym Dębie na bieżąco prowadzą wizję lokalną miejsc zamieszkiwanych przez uchodźców i udzielają wsparcia w zakresie pomocy społecznej. Osoby prywatne przyjmujące pod swój dach uchodźców prosimy o zgłoszenie tego faktu do Urzędu Gminy w Suchym Dębie  telefonicznie (58) 355-68-53, drogą e-mailową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub gminny formularz zgłoszenia: https://forms.office.com/r/m60LjK9hk1.
 
Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie w zakładce Solidarni z Ukrainą znajdziecie Państwo bieżące informacje dotyczące wsparcia dla Ukrainy. Jednocześnie przypominamy, że w dalszym ciągu trwają zbiórki we wszystkich szkołach od pn-pt. w godzinach otwarcia placówek.
 

 

 

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Akceptuję cookies z tej witryny