Gminny Dzień Dziecka w Suchym Dębie Drukuj Email
środa, 01 czerwca 2022 11:05

W sobotę, 28 maja br., swoje święto obchodziły wszystkie dzieci z terenu Gminy Suchy Dąb. Z okazji Gminnego Dnia Dziecka na terenie Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie na najmłodszych mieszkańców czekało dużo darmowych atrakcji i niespodzianek.

Konkursy, kreatywne warsztaty z Biblioteką, tatuaże, malowanie buziek, kawiarenka dla Rodziców, dmuchaniec – to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowane zostały dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dla uczestników świetną atrakcją, a zarazem niespodzianką były gigantyczne bańki mydlane przygotowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie Panią Monikę Ficek. Sobotni festyn rozpoczął się od wydarzenia Kije z Dębu, podczas którego odbył się II Ogólnopolski Turniej Unihokeja Dziewcząt w Suchym Dębie.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko gastronomiczne. Każde dziecko otrzymywało słodki poczęstunek: słodycze, soczki, popcorn, gofry, ale również pyszne hot-dogi i frytki. Posiłki zostały przygotowane przez KGW Suchy Dąb, które stanęło jak co roku na wysokości zadania i zadowoliło dzieci, młodzież i rodziców przepysznymi potrawami. Dzieci chętnie uczestniczyły również w kreatywnych warsztatach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Suchym Dębie, a Rodzice mogli spróbować w kawiarence najpyszniejszych ciast przygotowanych przez Rodziców. Mali miłośnicy strażackich pojazdów z wielką radością zasiadali za kierownicą wozu strażackiego, który został udostępniony dzieciom przez Ochotniczą Straż Pożarną w Suchym Dębie oraz uczestniczyli w ćwiczeniach z pierwszej pomocy organizowanych przez ratowników medycznych.

Świetna zabawa trwała również na hali sportowej w Suchym Dębie, gdzie odbywał się II Ogólnopolski Turniej Unihokeja Dziewcząt. Drużyna UKS Motława dzielnie walczyła z drużynami o Puchar Wójta Gminy Suchy Dąb. W tym roku Turniej rozpoczął się krótkim meczem najmłodszych unihokeistek z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego Wieku - naszymi wspaniałymi Seniorkami. Zwieńczeniem sportowych zmagań podczas wydarzenia KIJE Z DĘBU był emocjonujący mecz unihokeja Rodzice kontra Dzieci.

- Cieszę się, że w dzisiejszym dniu na wydarzenie Kije z Dębu organizowane przez naszą gminę przybyło tak liczne grono rodzin. Jest to bowiem święto, które warto spędzać razem. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą i zaciętą walkę. Dzięki współpracy z firmą GAZ-SYSTEM i lokalnym przedsiębiorcom udało się pozyskać w większości środki finansowe na organizację drugiej edycji Wydarzenia KIJE Z DĘBU – podkreśliła Henryka Król Wójt Gminy Suchy Dąb, dodając – Dziękuję wszystkim Organizatorom, Rodzicom, Wolontariuszom, OSP w Suchym Dębie, KGW Suchy Dąb oraz Sponsorom, którzy przyczynili się do przygotowania fantastycznego wydarzenia dla dzieci.

Organizatorzy Wydarzenia: Gmina Suchy Dąb, UKS Motława Suchy Dąb, Szkoła Podstawowa w Suchym Dębie, KGW Suchy Dąb oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Suchym Dębie.

Główny Sponsor wydarzenia KIJE Z DĘBU: GAZ-SYSTEM https://www.gaz-system.pl/pl

Patronat II Ogólnopolskiego Turnieju Unihokeja dziewcząt: Henryka Król Wójt Gminy Suchy Dąb

Sponsorzy Gminnego Dnia Dziecka: Gigam-Bis Sp.zo.o., EURO-WELD, Sklep Lewiatan Suchy Dąb, Wypożyczalnia sprzętu wodnego Boat & Bike, Piekarnia Tadeusz Dombrowski, Restauracja nad Motławą, Radny Gminy Suchy Dąb Michał Mroczkowski, Sklep Wielobranżowy KASIA, Europak, Radna Lucyna Borodzicz, Piotr Sasnal Auto-Smyk, Stalmor, Stal-met Jan Wilczyński, Andrzej Samuszewski, Agros TJ, Kamil Krefta, Gala Warzywa-Owoce, Zakłady Mięsne Nowak, 4Land Sp. z o.o. 

Konferansjerami rodzinnej imprezy byli Pan Sebastian Ptach oraz Pani Monika Ficek. Wszystkim serdecznie dziękujemy!  Do zobaczenia za rok!

 

 

 

 

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Akceptuję cookies z tej witryny