To była magiczna noc. Już po raz drugi zorganizowaliśmy całonocną biesiadę w bibliotece. Hasłem tegorocznego spotkania było ,,Czytać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej" Rozpoczęliśmy o godz. 19:00 nastrojowym wieczorkiem literackim gdzie uczniowie z gimnazjum wykazali się ogromnym zaangażowaniem w czytaniu poezji. Słuchając utworów przy zapalonych świecach i poczęstunku czas płynął niezwykle szybko. Na koniec tej części wieczoru pobawiliśmy się w odgadywanie rebusów (narysowanych przez uczestników). Dotyczyły one tytułów książek dla młodzieży. Rozwiązywaliśmy również quiz na temat wiedzy o Polsce. Przy sprawdzaniu wyników śmiechu było co niemiara, a odpowiedzi okazały się zaskakujące dla wszystkich. Wieczorek literacki został zorganizowany przy współpracy nauczycieli z Gminnego projektu „Wiedza Naszym Kapitałem". Podziękowania dla Pani Marioli Twardowskiej i Pana Piotra Lica.
Po wysiłku umysłowym nadszedł czas na kolację. Z wielkim apetytem zjedliśmy pizzę i po krótkim odpoczynku nadszedł czas na kolejne zabawy, a skoro to noc w bibliotece to nie mogło zabraknąć wampirów, mumii i innych stworów - czyli najbardziej popularnych bohaterów książek młodzieżowych ostatnich lat. Wymyślaliśmy więc nowe postacie, tworzyliśmy mumie (brawa dla twórców za kreatywność), a o północy tradycyjnie myszkowaliśmy po szkole w poszukiwaniu duchów, które podobno nocą wychodzą z książek. Dla najbardziej wytrwałych zorganizowaliśmy mały salon gier towarzyskich w szkolnej stołówce, a pozostali w swoich salach mieli możliwość oglądania filmów i odpoczynku po nocy pełnej wrażeń. Rozstaliśmy się o godz. 9:00 rano zmęczeni, ale w dobrych nastrojach i poczuciem, że znowu udało nam się coś razem zrobić. Dziękuję za pomoc w opiece nad młodzieżą Pani Magdalenie Leśkiewicz i Panu Piotrowi Lica. Mam nadzieję, że znowu spotkamy się na kolejnej „Nocy w Bibliotece" i stanie się to naszą małą tradycją. Pozdrawiam wszystkich uczestników, dziękuję za spotkanie, dobrą zabawę, i rozmowy do białego rana. Jesteście wspaniali!!!
Nocne spotkania to nagroda dla aktywnych uczestników zajęć bibliotecznych, które odbywają się w ciągu całego roku w trzech grupach wiekowych – (są to dzieci młodsze przedszkolaki, kl. 0-3, szkoła podstawowa, gimnazjum), oraz dla tych uczniów, którzy zawsze chętnie biorą udział w różnych inicjatywach szkolnych, bibliotecznych i gminnych. Podczas zajęć w bibliotece tworzymy ciekawe prace, poruszamy trudne tematy, rozmawiamy o literaturze, a przede wszystkim spędzamy czas ze sobą, co sprzyja integracji młodzieży i wyznaczaniu sobie celów do realizacji.
Serdeczne podziękowania dla Pani Wójt Barbary Kamińskiej za przychylność, motywowanie nas do działań i pomoc w ich realizacji, dla Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Suchym Dębie Aleksandry Lewandowskiej za współpracę, wspieranie naszych inicjatyw, udostępnianie pomieszczeń, i życzliwość nie tylko przy tej okazji, ale przez wszystkie lata, dziękuję także Pani vice- dyrektor Beacie Traczyk – za serdeczność, wsparcie i dobre pomysły, całemu gronu pedagogicznemu, obsłudze szkoły, za wszelaką pomoc i za to, że zawsze mogę na Was liczyć.
Agnieszka Księżak