Niezwykle, piękny jubileusz setnych urodzin świętowała w czwartek, 18 sierpnia Pani Antonina Szwed, ten dzień to również ważne wydarzenie w historii Ostrowitego i Gminy Suchy Dąb. Piękny jubileusz wieku życia, pełnego pięknych, ale i bolesnych chwil.
Pani Antonina jest najstarszą mieszkanką Gminy Suchy Dąb. Ten wyjątkowy dzień, Jubilatka spędziła w gronie rodziny i licznie przybyłych gości. Podczas uroczystości Jubilatka nie kryła wzruszenia i radości z odwiedzin i powinszowań. Wójt Gminy Suchy Dąb Barbara Kamińska złożyła gratulacje oraz życzyła dalszych, długich lat życia spędzonych w zdrowiu i szczęściu.
Jubilatkę odwiedził również Pan Marcjusz Kwidziński z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, który złożył gratulacje i najszczersze życzenia od Wojewody Pomorskiego Pana Dariusza Drelicha oraz Pan Janusz Głuszkowski, który w imieniu Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego Pana Jacka Dubińskiego, oprócz życzeń i kwiatów złożył na ręce Jubilatki decyzję o podwyższeniu świadczenia emerytalnego. List gratulacyjny z okazji setnych urodzin przesłała także Premier Beata Szydło. Pani Antonina otrzymała od gości mnóstwo życzeń, kwiatów i prezentów. Ze łzami wzruszenia Jubilatka serdecznie dziękowała za pamięć, złożone życzenia, kwiaty, a że nie cieszy się najlepszym zdrowiem, dlatego jej największym życzeniem, jak mówi jest właśnie zdrowie.
Pani Antonina Szwed ur. się 18.08.1916 r. w Słupi Nadbrzeżnej /województwo świętokrzyskie, powiat opatowski, gmina Tarłów/. W 1945 r. wraz z mężem Aleksandrem zamieszkali we wsi Ostrowite, gdzie prowadzili gospodarstwo rolne. Jest wdową od 1961 r. Nasza Dostojna Jubilatka urodziła siedmioro dzieci, boleśnie przeżyła śmierć czterech dorosłych synów. Doczekała się jedenaścioro wnuków, ośmioro prawnuków i dwoje praprawnuków.