Gra terenowe

11 listopada br. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza na wojskowe gry terenowe. Mieszkańcy Województwa Pomorskiego mogą spróbować swoich sił w Malborku.

Wojskowe gry terenowe to zawody społeczno-obronne, których celem jest promowanie postaw patriotycznych i obronnych. Celem tak pomyślanej zabawy jest promowanie postaw patriotycznych i obronnych, przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z dbałością o zdrowie społeczeństwa oraz promocja służby wojskowej.
Wśród konkurencji zaplanowano m.in. naukę maskowania, składania i rozkładania broni, rzutu granatem czy budowy schronienia. Niemniej żadna z gier nie będzie taka sama - będą różnić się między sobą w zależności od miejsca ich przeprowadzenia.

Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy.  Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny.

Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom. Wojskowym grom terenowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym poczęstunek w formie wojskowej grochówki.  Za organizację gier odpowiada Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji we współpracy z lokalnymi jednostkami wojskowymi.

Jeżeli chcecie Państwo spędzić ten czas na wojskowej rywalizacji, jednocześnie świetnie się bawiąc w gronie najbliższych lub znajomych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.

https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/articles/aktualnosci/wojskowe-gry-terenowe-na-urodziny-niepodleglosci/