Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej tradycji regionów. W ubiegłych latach „Bitwa Regionów” cieszyła się ogromną popularnością. W 2019 roku wzięło udział prawie 800 Kół Gospodyń Wiejskich.

Po rocznej przerwie ponownie odbędzie się „Bitwa regionów”. Tym razem do rywalizacji zapraszane są Koła Gospodyń Wiejskich, a zmagania związane będą z kulinariami.

Pandemia spowodowała, że organizatorzy konkursu – Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – musieli zmienić jego formułę. W tym roku jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkometrażowego filmiku.

W ubiegłych latach „Bitwa regionów” cieszyła się ogromną popularnością. W ostatniej jej edycji, która odbyła się dwa lata temu, wzięło udział prawie 800 kół gospodyń wiejskich. Finał konkursu, którego pula nagród wynosi ponad 35 tys. zł, odbędzie się jesienią.

Wielokrotnie podczas uroczystości gminnych, powiatowych czy wojewódzkich mogliśmy się przekonać, że nasze Panie z KGW są mistrzyniami kulinarnymi, dlatego zachęcamy Koła gospodyń Wiejskich z Gminy Suchy Dąb w wydarzeniu będącym prezentacją różnorodności kulinarnych tradycji regionów Polski. Które z pań zostaną mistrzyniami dobrego smaku i wygrają tę bitwę, przekonamy się podczas wielkiego finału, który ma odbyć się jesienią. W tym roku pula nagród wyniesie ponad 35 tys. zł.

Szczegółowe informacje na https://bitwaregionow.pl

VI edycja konkursu kulinarnego Bitwa Regionów dla Kół Gospodyń Wiejskich