W związku z wojną na Ukrainie i dramatycznymi jej skutkami Gmina Suchy Dąb włączyła się w pomoc humanitarną dla ukraińskich rodzin. Jednym z najważniejszych przedsięwzięć było zorganizowanie zbiórek darów dla ukraińskich obywateli oraz zorganizowanie tymczasowych miejsc noclegowych dla uchodźców w świetlicach wiejskich.
Ostatnie tygodnie pokazały, jak bardzo mieszkańcy naszej gminy wspierają uchodźców z Ukrainy. Dają schronienie w swoich domach, przekazują dary i pomagają rozwiązać problemy, z jakimi borykają się uchodźcy w codziennym życiu.

Serdecznie Dziękuję wszystkim mieszkańcom za poświęcony czas. Wasze wsparcie i zaangażowanie w akcje pomocowe na terenie naszej gminy jest NIEOCENIONE. Szczególne podziękowania kieruję do Sołtysów i Rad Sołeckich, KGW Osice, Przedsiębiorców z terenu naszej gminy oraz klubów sportowych, którzy pomogli doposażyć  tymczasowe miejsca noclegowe - dodała Wójt Henryka Król.
 
Szacuje się, że na chwilę obecną może być około 100 uchodźców na terenie naszej gminy. Wśród nich są kobiety i dzieci. Pracownicy GOPS-u w Suchym Dębie na bieżąco prowadzą wizję lokalną miejsc zamieszkiwanych przez uchodźców i udzielają wsparcia w zakresie pomocy społecznej. Osoby prywatne przyjmujące pod swój dach uchodźców prosimy o zgłoszenie tego faktu do Urzędu Gminy w Suchym Dębie  telefonicznie (58) 355-68-53, drogą e-mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub gminny formularz zgłoszenia: https://forms.office.com/r/m60LjK9hk1.
 
Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie w zakładce Solidarni z Ukrainą znajdziecie Państwo bieżące informacje dotyczące wsparcia dla Ukrainy. Jednocześnie przypominamy, że w dalszym ciągu trwają zbiórki we wszystkich szkołach od pn-pt. w godzinach otwarcia placówek.