7 października 2017 roku 90-te urodziny obchodził Pan Jan Kot mieszkaniec Krzywego Koła.  Pani Barbara Kamińska Wójt Gminy Suchy Dąb wraz kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Mirosławą Dombrowską z tej okazji złożyli uroczyste gratulacje i życzenia, przekazali kwiaty oraz urodzinowy upominek.

Pan Jan Kot urodził się 07.10.1927 r. w miejscowości Mostki na Kielecczyźnie, gdzie mieszkał do 1946 r. Od 71 lat jest mieszkańcem Krzywego Koła. Tu założył rodzinę z dziewczyną ze swoich stron, z którą tworzą szczęśliwy związek od 60 lat. Ciężką pracą, jak mówi maszyn nie było potrzebne były ręce, budowali gospodarstwo i zabezpieczali potrzeby rodziny. Wychowali czworo dzieci córkę i trzech synów. Najstarszemu przepisali gospodarstwo rolne, przechodząc na emeryturę. Pan Jan wieloletni gospodarz nadal dogląda obejścia, dba o ogród. Otoczony troską żony i rodziny cieszy się 11 wnukami / posiadają 7 wnuków i 4 wnuczki / i 1 prawnukiem, którzy nie zapominają o dziadku i babci. To właśnie oni z okazji 60 rocznicy pożycia małżeńskiego w ostatnich dniach sprawili im wiele niespodzianek.

Jubilat cieszy się, ze dane Mu było przeżyć 90 lat, jak żartując mówi o sobie „towar przedwojenny”, praca zahartowała.

Jeszcze raz życzymy doczekania setnych urodzin w zdrowiu i szczęściu w otoczeniu życzliwej rodziny. Dziękujemy za możliwość spotkania i jeszcze raz sto lat i więcej.

Mira Dombrowska