W dniu 5 października 2015 Pani Katarzyna Górska zastępca Wójta Gminy Suchy Dąb wraz z Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, odwiedziły Panią Aleksandrę Juszkiewicz, która dzień wcześniej wraz z rodziną świętowała 90–lecie urodzin, z tej okazji w imieniu mieszkańców gminy, Rady Gminy i swoim własnym, złożyły najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności i pełnych radości dni.

Jubilatka jest najstarszą mieszkanką Osic.  Pani Aleksandra urodziła się 4 października 1925 r. w Łódzinie – gmina Chociewów, powiat Włodzimierz Wołyński. W Osicach mieszka od 1947 r. , gdzie przybyła po ciężkich latach okupacji. Z mężem poznali się w Hamburgu, Pani Aleksandra zesłana była na przymusowe roboty, Pan Stanisław przebywał tam jako jeniec wojenny, podczas wojny służył w marynarce wojennej na Helu. Po przybyciu do Osic zawarli związek małżeński, ciężko pracując tworzyli własny dom, gospodarstwo rolne, wychowali troje dzieci. Od 25 lat Pani Aleksandra jest wdową, mieszka z córką Barbarą, która troskliwie zajmuje się matką. Jubilatka posiada trzy córki Krystynę, Barbarę i Halinę, 6 wnuków i 3 prawnuczki. Rodzina dumna z Nestorki rodu podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami za co serdecznie dziękujemy.

Pani Aleksandro z całego serca życzymy dobrego zdrowia i pogody ducha wystarczającej na kolejne lata życia w gronie najbliższych.


Mira Dombrowska

PS.

Szanowna Jubilatka z Osic jest jedną z piętnastu dziewięćdziesięciolatków zameldowanych w gminie Suchy Dąb:

- Ostrowite: 1 najstarsza mieszkanka naszej gminy ma 99 lat,

- Grabiny-Zameczek: 1 Pani 96 lat,

- Suchy Dąb: 2 seniorki 94 i 91 lat,

- Steblewo: 5 dziewięćdziesięciolatków, 2 Panie 93 i 92 lata, 3 Panów 93, 92 i 91 lat.

- Koźliny: 3 seniorów, 2 Panie 92 i 91 lat, 1 Pan 91 lat,

- Krzywe Koło: 2 seniorki 91 i 90 lat,

- Osice: 1  Pani Aleksandra Juszkiewicz.