Dziewięćdziesiąte  urodziny obchodziła 21 października bieżącego roku Pani Wiktoria Siczek z domu Dabińska, mieszkanka Steblewa.  Pani Barbara Kamińska Wójt Gminy Suchy Dąb wraz z Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z tej okazji złożyli uroczyste gratulacje i życzenia.

Pani Wiktoria mieszka w Steblewie od 1945 r. przybyła tutaj wraz z rodzicami i licznym rodzeństwem z kieleckiego. W 1949 r. wyszła za mąż, ślub brali w kościele w Giemlicach, przeżyli z mężem Stanisławem wspólnie 54 lata, wychowali dwie córki. Prowadzili gospodarstwo rolne, które przekazali córce i zięciowi, z którymi po śmierci męża zamieszkuje. Pani Wiktoria to radosna osoba, jak mówi „ córki i wnuki dbają o mnie, ja nie mam krzywdy, żeby tak dalej, czasami marudzę, że mnie coś boli, ale zażyję witaminki czy natrę się maścią i przechodzi”.

Pani Wiktoria mimo  90 lat zadziwia pamięcią i kondycją fizyczną i gdyby nie słabszy słuch i czasami łamanie w kościach byłoby idealnie jak mówi. Ma dwie wnuczki, czterech wnuków i siedmioro prawnuków. Czteropokoleniowa rodzina organizuje spotkanie urodzinowe z którego Jubilatka bardzo się cieszy. Po pracowitych latach odpoczywa, jednak chce pomagać w pracach domowych,  jak pomoże córce, obierze ziemniaki , posprząta to się lepiej czuje.

Jak mówi Jubilatka nie zna recepty na długowieczność, ale zapewne praca i zdrowe jedzenie sprzyjają. Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze, była  okazją do wspomnień i żartów.

Prosimy Pani Wiktorio jeszcze raz przyjąć najlepsze życzenia, dobrego zdrowia i długich lat życia w tak znakomitej formie.

 

Mira Dombrowska