90-te urodziny 16 grudnia bieżącego roku obchodziła Pani Aniela Wojdył mieszkanka Grabin-Zameczku. Pani Barbara Kamińska Wójt Gminy Suchy Dąb wraz kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Mirosławą Dombrowską z tej okazji złożyli uroczyste gratulacje i życzenia, przekazali kwiaty oraz urodzinowy prezent.

Pani Aniela Wojdył z domu Krzesimowska urodziła się 16.12.1921r. w miejscowości Boiska na Kielecczyźnie, gdzie mieszkała do 1943 r., kiedy to została wywieziona do pracy przymusowej w niemieckim gospodarstwie, wróciła do Polski w 1946 r., założyła rodzinę. Z mężem Leonem zamieszkali w Nowej Wsi Lęborskiej, następnie przesiedlili się do Grabin-Zameczku, gdzie mieszkają od 1955 r. Wychowali 2 dzieci córkę Krystynę i syna Stanisława, ma 3 wnuków i 2 prawnuków.

Pani Aniela, od piętnastu lat jest wdową. Mieszka z córką i jej rodziną, którzy pomagają w codziennych czynnościach i samoobsłudze, bo w ostatnim okresie stan zdrowia wymaga pomocy osób drugich.

Jak podaje Jubilatka pochodzi z rodziny długowiecznych, jej ojciec żył 97 lat. Pani Anielo życzymy doczekania setnych urodzin w zdrowiu i szczęściu w otoczeniu życzliwej rodziny. Dziękujemy za możliwość spotkania i jeszcze raz sto lat.

Mira Dombrowska