25 grudnia 2013 r. jubileusz 90 urodzin obchodził Pan Edward Fudalej ze Steblewa. Zgodnie z przyjętą już tradycją, życzenia Jubilatowi złożyła Pani Wójt Barbara Kamińska wraz z kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pan Edward przyjął gości wspólnie z rodziną, która świętowała jubileusz swojego seniora.  Pani Wójt składając w imieniu własnym i władz samorządowych gratulacje dostojnemu Jubilatowi wręczyła kwiaty i drobny upominek oraz życzyła wielu lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha. Przy kawie i domowym cieście w miłej i sympatycznej atmosferze Pan Edward okazując ogromną pogodę ducha wspominał swoje życie i przybycie na Żuławy.

Pan Edward Fudalej urodził się 25 grudnia 1923 r. w miejscowości Nietulisko Małe w powiecie ostrowieckim na kielecczyźnie, obecnie województwo świętokrzyskie. W czasie II wojny światowej został wywieziony na roboty przymusowe do Niemiec. Po wojnie wrócił w rodzinne strony. W 1947 roku wraz ze szwagrem przyjechali na Żuławy i osiedlili się w Steblewie. Tutaj poznał żonę Natalię, traktorzystkę z pierwszej brygady traktorzystek w Polsce, z którą przeżyli wspólnie 60 lat, wychowali 3 dzieci, syna Leszka i dwie córki Wandę i Bogusławę, posiadają 8 wnuków i 4 prawnuków, z których są bardzo dumni.

Nasz Senior stworzył kochającą się rodzinę, otoczony jest miłością i szacunkiem, jak podkreśla jest szczęśliwy i zadowolony i lubi jak inni są szczęśliwi. Nie posiada recepty na długowieczność, mówi że tak się udało, a może sprawiło to jak podpowiada bratanica powiedzonko „ całe życie nie bój się nic”, którym wspiera bliskich.

Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego, używając strofki wiersza, który specjalnie na urodziny wujka napisała bratanica Grażyna.


Życzymy Ci szczęśliwego życia, zdrowia i radości!
Niech na Twej twarzy zawsze uśmiech gości!
I niech Cię nie spotyka w życiu nic złego.
Jednym słowem: wszystkiego najlepszego!

Mira Dombrowska