W dniu 9 maja 2017 r. Pan Stefan Malczewski mieszkaniec Suchego Dębu obchodził 90 urodziny. Z tej szczególnej okazji wizytę z gratulacjami oraz życzeniami złożyli Szanownemu Jubilatowi Barbara Kamińska Wójt Gminy Suchy Dąb wraz z Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Mirosławą Dombrowską.
Pan Stefan Malczewski urodził się 9 maja 1927 r. w miejscowości Chełm Lubelski. Od najmłodszych lat nauczony był ciężkiej i trudnej pracy, lata dorastania i młodości przypadły na czas wojny, pod koniec której przyuczył się do zawodu krawca szyjąc mundury i płaszcze wojskowe. W 1945 r. przybył do Suchego Dębu, z którym związał całe swoje życie. Tutaj poznał swoją żonę Krystynę, z którą wzięli ślub w 1948 r., wychowali 3 dzieci, córkę i dwóch synów. Pracę zawodową podjął jako krawiec w Fili w Suchym Dębie Rzemieślniczej Spółdzielni Pracy „Wygoda”. Z wielkim sentymentem Jubilat wspomina ten okres, kolegów z innych branż rymarza, szewca z którymi wspólnie pracowali i spędzali czas. Kolejną pracę P. Stefan podjął w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, gdzie przepracował wiele lat, w 1971 r. przejął ajencję gospody w Suchym Dębie. Znany jest jako restaurator miejscowej restauracji, którą przejął i teraz prowadzi syn. Obecnie na emeryturze wraz z żoną, z którą przeżyli wspólnie 69 lat cieszą się codziennością, zdrowiem, które pozwala samodzielnie funkcjonować, rodziną która okazuje troskę, dziewięciorgiem wnucząt i jedenaściorgiem prawnucząt.
Jak twierdzi P. Stefan, receptą na długowieczność jest praca, mimo ciężkich doświadczeń wojennych, trudnego okresu powojennego nigdy nie tracił optymizmu, a bogaty bagaż doświadczeń i codzienna praca pomagały cieszyć się  z każdego dnia.
Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze, w gronie rodziny P. Stefana. Urodzinową uroczystość uwieńczył wspaniały tort i ogromna laurka z życzeniami od wnuków ze zdjęciami rodzinnymi.
Prosimy jeszcze raz o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń, aby kolejne lata upływały w zdrowiu, radości i miłości.