W dniu 08.12.2009 r. piękny jubileusz 90-tych urodzin obchodziła Pani Anna Bielicka mieszkanka Grabiny–Zameczek. Z tej okazji Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Suchy Dąb Sławomir Kaźmierski oraz przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy złożyli serdeczne życzenia, przekazując urodzinowy prezent. Pani Anna urodziła się w Lewinie k/Wejherowa, jak mówi płynie w niej kaszubska krew. Do Grabiny–Zameczku przybyli z mężem w 1950 r. Od 21 lat jest wdową, obecnie zamieszkuje samotnie. Przeżyła z mężem 49 lat, wychowali 7 dzieci, ma 28 wnuków i 1 pra-pra wnuka, z których jest bardzo dumna.
Pani Anna jest w pełni samodzielna, zachwyca radością życia, serdecznością, doskonałą kondycją i poczuciem humoru. Jak mówi nie ma recepty na długowieczność „bo żyje się tak długo jak Bóg pozwoli”. Poza zajęciami domowymi słucha radia, czyta i jak mówi zadowolona jest z życia bo „wszystko dokończyłam, co zaczęłam”, a teraz cieszy się, że wnukom żyje się szczęśliwie. Urodzinową miłą atmosferę uwieńczył tort i doskonałe wypieki przygotowane przez wnuka Piotra.
Spotkanie było też okazją do wspomnień, bo jak mówi Pani Anna „ jak długie i uczciwe życie to i wspomnienia są ciągle żywe”, i mówi to co czuje i płynie z całego serca.
Dziękujemy Pani Anno za miłe chwile spędzone z Panią i jeszcze raz życzymy dobrego zdrowia i długich szczęśliwych lat życia w tak znakomitej kondycji.