Pani Genowefa Piechocińska mieszkanka Grabin-Zameczku dołączyła do zacnych Jubilatów naszej Gminy, 6 lutego skończyła 90 lat. Jubilatkę odwiedziły Wójt Gminy Barbara Kamińska i Kierownik GOPS Mirosława Dombrowska.
Pani Genowefa Piechocińska z domu Boś urodziła się 6.02.1928 r w miejscowości Dobra, Gmina Staszów na Kielecczyźnie, przed przybyciem na Żuławy mieszkała w Łodzi, gdzie pracowała jako tkaczka. W Grabinach-Zameczku zamieszkała już z mężem Tadeuszem, gdzie wybudowali dom, wychowali dzieci,  i wspólnie doczekali złotych godów. Poza prowadzeniem domu i wychowaniem dzieci zajmowała się pracą na gospodarce u siebie i u innych. Pewnie dlatego zasłużyła sobie na szacunek wielu ludzi, sąsiadów i znajomych, którzy przybyli z życzeniami. Jest szczęśliwa, jak mówi bo otacza Ją kochająca rodzina, i jej  pupilek piesek Czaruś, tylko męża zabrakło bo dziewięć lat temu owdowiała. Jest szczęśliwą matką 4 dzieci, babcią 7 wnuków, prababcią 11 prawnuków i praprababcią 1 prawnuka. Pani Genowefa to bardzo pogodna osoba, pełna werwy, energii, i bijącej ludzkiej życzliwości, gotowa do pomocy innym. Jest nadal zaradną gospodynią. Jak mówi nie może „usiedzieć” ciągle coś robi, uprawia działkę, robi przetwory, zbiera owoce, hoduje kwiatki i dzieli się wszystkim z innymi. A my mogłyśmy usłyszeć jak pięknie śpiewa, i przekonać się jak znakomitą ma pamięć, bo nie obyło się bez wspomnień, którymi się z nami podzieliła.
Pani Genowefo, a może babciu Genowefo bo tak prosiła żeby się do Niej zwracać jeszcze raz prosimy przyjąć z okazji tak zacnych urodzin dużo radości i kolejnych spokojnych lat w szczęściu i zdrowiu wśród kochającej rodziny i gronie życzliwych Pani ludzi.