Dziewięćdziesiąte urodziny obchodziła 20 grudnia bieżącego roku Pani Helena Lenkiewicz z domu Prozorowicz, mieszkanka Osic.  Pan Sławomir Kaźmierski Wójt Gminy Suchy Dąb wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z tej okazji złożyli uroczyste gratulacje i życzenia.
Pani Helena przybyła do Osic w 1946 r. jak mówi zza Buga z miejscowości Baranowicze na Białorusi. Prowadzili z mężem gospodarstwo rolne, urodziła troje dzieci, owdowiała jak mówi za wcześnie, ale przy wsparciu rodziców podołała licznym trudom. Obecnie mieszka z synami , którzy otaczają matkę troskliwą opieką, ma 4 wnuków i 2 prawnuków.
Pani Helena mimo swoich 90 lat zadziwia pamięcią i pięknymi wspomnieniami, którymi podzieliła się z nami, z sentymentem wspomina rodzinne strony, które zawsze chciała odwiedzić bo jak czule mówi „tam gdzie się człowiek urodził to wydaje mu się, że jest najładniej”.
Po latach pracy Pani Helenie wydaje się, że teraz to nic nie robi, ogląda telewizję i czyta bo jak mówi „lubiłam czytać od młodości, ale nie zawsze czas pozwalał”.
Jeszcze raz Pani Heleno prosimy przyjąć serdeczne życzenia, zdrowia i wszelkiego dobra.