Dnia 18 sierpnia 2014 r. jubileusz 98 urodzin obchodziła najstarsza mieszkanka naszej gminy, Pani Antonina Szwed, zamieszkała we wsi Ostrowite. Zgodnie z przyjętą już tradycją, życzenia Jubilatce złożyła Pani Barbara Kamińska Wójt Gminy Suchy Dąb, oraz Pan Kamil Cichowicz, pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchym Dębie.
Pani Wójt składając w imieniu własnym i władz samorządowych gratulacje dostojnej Jubilatce, wręczyła kwiaty i drobny upominek oraz życzyła kolejnych lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha. Przy herbacie i torcie, w miłej i sympatycznej atmosferze Pani Antonina, okazując ogromną wdzięczność z odwiedzin, wspominała o swoim życiu, radościach i troskach.
Pani Antonina Szwed pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wraz z rodziną przyjechała na ziemie odzyskane w 1945 r. Wychowywała siedmioro dzieci (6 synów i córkę), doczekała się 12 wnuków, 9 prawnuków i 1 praprawnuka. Życie nie rozpieszczało Pani Antoniny, wcześnie owdowiała, musiała samotnie wychowywać dzieci i ciężko pracować w gospodarstwie rolnym, które posiadała. Obecnie Pani Antonina Szwed zamieszkuje z synem Aleksandrem, który sprawuje nad nią opiekę. Pomimo sędziwego wieku, 98–latka jest w miarę sprawna fizycznie, jak mówi „lubię spędzać czas przed domem i podpatrywać jak rosną kurczęta i kaczęta, które hoduje mój syn Aleksander. Kilka lat wcześniej, aktywnie pomagałam synowi w hodowli drobiu, teraz niestety, nie jestem już w stanie, gdyż dolegliwości spowodowane wiekiem oraz cukrzycą, wpływają na moje ograniczenia”.
Pani Antonino, dziękujemy za miłe przyjęcie, jeszcze raz prosimy przyjąć serdeczne życzenia, kolejnych spokojnych lat w szczęściu i zdrowiu, wśród kochającej rodziny i życzliwych ludzi.