Twórczość Aleksandra Fredry niby jest znana, a jednak nieznana. Gdyby zapytać kogokolwiek, czy pamięta co ów autor napisał, pierwsza odpowiedź pada „Zemsta”. A wiersze? Dopiero po dokładnym przeczesaniu zakamarków swojej pamięci, przypomni sobie, że zna i wiersze. Chociażby słynny „Paweł i Gaweł” lub „Małpa w kąpieli”.
      By przypomnieć sobie i innym o tym sławnym pisarzu oraz by wziąć udział w „Narodowym Czytaniu”, który zainicjował w 2012 r. prezydent Polski Bronisław Komorowski, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grabinach-Zameczku, również popularyzowaliśmy twórczość Aleksandra Fredry, będącego naczelnym pisarzem tegorocznej edycji.
      Przeplatane zabawami ruchowymi, muzycznymi, malarskimi i konstrukcyjnymi  były prezentowane takie utwory jak, wspomniane już wcześniej „Paweł i Gaweł”, „Małpa w kąpieli” oraz „Osiołkowi w żłoby dano”, „Wieczerza z gwoździa”, „O czterech podróżnych”, „Dwa koguty”, „Wiatr i noc”, „Motyle”.  Wśród czytających znaleźli się m. in. wójt gminy Suchy Dąb Barbara Kamińska,  proboszcz parafii Giemlice ks. Janusz Mathea, dyrektor placówki Edyta Kondracka oraz nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.
      By uatrakcyjnić imprezę można było zobaczyć, a dla odważnych wznieść się, balonem i  nauczyć  jak nieść pierwszą pomoc, którą poprowadzili zaproszeni goście z „Motopozytywnych”.  
      Dzieci z miejscowego Zespołu orzekli, że impreza bardzo im się podobała, co można zobaczyć oglądając zamieszczone zdjęcia.