Ponieważ dożynki gminne odbyły się poza miejscowością będącą siedzibą władz lokalnych, Rada Sołecka Suchego Dębu podjęła decyzję o zorganizowaniu święta plonów w swojej miejscowości. Impreza miała miejsce na stadionie, 17 września, a była to pogodna wrześniowa sobota.

Na starostów dożynek wybrano w tym roku wyróżniających się rolników: Małgorzatę Buczkowską oraz Tadeusza Zawolskiego a chleb dożynkowy, którym wszyscy byli częstowani został poświęcony przez księdza Adama. Uwagę wszystkich zwrócił nietypowy "wieniec" dożynkowy, który w tym roku dzięki pomysłowości Anny i Grzegorza Koziara przybrał kształt wozu z konikiem, gospodarzami i workami zboża. Wóz został wykonany przez Pana Zbyszka Malinowskiego i pięknie ustrojony kłosami zbóż i kwiatami. Na uroczystość przybyła Barbara Kamińska, wójt gminy Suchy Dąb, przewodnicząca rady gminy, radni oraz sołtysi okolicznych miejscowości. Władze powiatu reprezentował w-ce starosta, Marian Cichon.

Aby tradycji stało się zadość mieszkańcy oraz ich goście mogli poczęstować się wspaniałą grochówką lub pysznym bigosem przygotowanym przez znanego w okolicy restauratora, Mundka Malczewskiego. Przysmaki serwowano gratis, wprost z kuchni polowej. Nie zabrakło też smakowitych pierogów ruskich oraz ciast przygotowanych przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Strawę dla ducha serwowali, jak zwykle wspaniali Zbyszek i Bogdan. Chętnych do tańca nie brakowało. W międzyczasie odbył się występ Pań z Różyn, które zaprezentowały swoje umiejętności tańca w stylu orientalnym oraz pokaz sztucznych ogni w profesjonalnym wykonaniu Daniela Kukawki.

No i co oczywiste, wielkie podziękowania zostały skierowane w stronę głównego sponsora dożynek, Pana Jana Lipczyńskiego, na którego zawsze możemy liczyć.

W imieniu Rady Sołeckiej - Halina Milewczyk