W sobotę, 5 czerwca br., swoje święto obchodziły wszystkie dzieci z terenu Gminy Suchy Dąb. Z okazji Dnia Dziecka, na terenie Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie na najmłodszych mieszkańców czekała moc atrakcji i niespodzianek.

Dmuchane zamki, kreatywne warsztaty z Biblioteką, tatuaże, kawiarenka, konkursy – to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowane zostały dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Sobotni festyn rozpoczął się od Wydarzenia Kije z Dębu, w którym odbył się I Ogólnopolski Turniej Unihokeja Dziewcząt w Suchym Dębie.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko informacyjno-promocyjne firmy GAZ-SYSTEM oraz konkursy i quizy przygotowane przez grono pedagogiczne w Suchym Dębie. Dzieci chętnie uczestniczyły również w kreatywnych warsztatach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Suchym Dębie, a Rodzice mogli spróbować w kawiarence najpyszniejszych ciast przygotowanych przez Rodziców. Mali miłośnicy strażackich pojazdów z wielką radością zasiadali za kierownicą wozu strażackiego, który został udostępniony dzieciom przez Ochotniczą Straż Pożarną w Suchym Dębie. Każde dziecko otrzymywało słodki poczęstunek: wata cukrowa, soczek, popcorn, gofry, ale również pyszne hot-dogi i frytki. Posiłki zostały przygotowane przez KGW Suchy Dąb, które stanęło jak co roku na wysokości zadania i zadowoliło dzieci, młodzież i rodziców przepysznymi potrawami.

Świetna zabawa trwała również na hali sportowej w Suchym Dębie, gdzie odbywał się I Ogólnopolski Turniej Unihokeja Dziewcząt. Drużyna UKS Motława dzielnie walczyła z drużynami o Puchar Wójta Gminy Suchy Dąb.

- Cieszę się, że w dzisiejszym dniu na wydarzenie Kije z Dębu organizowane przez naszą gminę przybyło tak liczne grono rodzin. Jest to bowiem święto, które warto spędzać razem. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą i zaciętą walkę. Dzięki współpracy z firmą GAZ-SYSTEM i lokalnym przedsiębiorcom udało się pozyskać w większości środki finansowe na bandy dla drużyny unihokeja – podkreśliła Henryka Król Wójt Gminy Suchy Dąb, dodając – Dziękuję wszystkim Organizatorom, Rodzicom, OSP w Suchym Dębie, KGW Suchy Dąb oraz Sponsorom, którzy przyczynili się do przygotowania fantastycznego wydarzenia dla dzieci.

Doskonała zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych. Organizatorami wydarzenia była Gmina Suchy Dąb, UKS Motława, Szkoła Podstawowa w Suchym Dębie oraz KGW Suchy Dąb. Głównym Sponsorem wydarzenia była firma GAZ-System, a konferansjerami rodzinnej imprezy byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie. Wszystkim serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

Wydarzenie było relacjonowane na żywo. Link do filmu: https://fb.watch/6kDxKPJI4A/