14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, święto na pamiątkę powołanego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego 14.10.1773 roku pierwszego ministerstwa oświaty na świecie. Uczniowie słowem i piosenką uczcili swoich wychowawców i opiekunów. Do życzeń dołączyli się wójt gminy Suchy Dąb Kamińska Barbara i Przewodniczący Rady Rodziców przy ZS w Suchym Dębie Dymarkowski Przemysław. Dzieci z klas III a i III b wykonały taniec z parasolkami w rytm „Deszczowej piosenki”.


Tego dnia uhonorowano również pedagogów.

Albiński Michał i Mazur Karolina otrzymali awanse na stopień nauczyciela mianowanego.

Nagrodę wójta gminy Suchy Dąb otrzymała Aleksandra Lewandowska.

Nagrodę dyrektora Zespołu Szkół w Suchym Dębie wśród nauczycieli otrzymali:

Albiński Michał,

Dymarkowska Magdalena,

Jagielski Tomasz,

Ptach Sebastian,

Szczyrbowska Marzena,

Tarasiuk Ewa,

Zyszczak Krzysztof.

 

Nagrodę dyrektora Zespołu Szkół w Suchym Dębie wśród pracowników obsługi otrzymali:

Dutkowska Anna,

Malinowski Leszek,

Wołowicz Grażyna.

 

 Absolutnym hitem uroczystości było wykonanie piosenki z repertuaru zespołu „Akcent” pt. „Oczy zielone” przez nauczycieli. Wspólny taniec i śpiew połączył wszystkich w wspólnej zabawie. Burze braw i bisy były najwyższym uznaniem dla wykonawców.

 Akademię szkolną przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli: Dehling Justyna, Kropidłowska Paulina, Szostak Aneta, Tarasiuk Monika i Wichrowska Alicja.

 Dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowaniu szkolnej uroczystości – powiedziała Tarasiuk Monika autorka scenariusza oraz choreografii dla uczniów i nauczycieli wykonywanej podczas apelu.