Obchody „Dnia Seniora”, które stały się tradycją w naszej gminie w tym roku obchodzono 20 lutego. Spotkanie rozpoczęto od powitania seniorów, którzy mimo srogiego mrozu licznie przybyli do Świetlicy Wiejskiej w Koźlinach. Organizatorzy spotkania Wójt Gminy Sławomir Kaźmierski oraz Kierownik GOPS Mirosława Dombrowska powitali seniorów oraz zaproszonych gości, kierując do seniorów wiele ciepłych słów. Następnie wyjątkowo podniosłą chwilą spotkania było uhonorowanie „złotych małżeństw”:

Państwa Ireny i Tadeusza Siudowskich z Suchego Dębu

Państwa Anny i Brunona Allaut z Krzywego Koła

Państwa Jadwigi i Gerharda Jaskulskich ze Steblewa,

którzy za wieloletnie pożycie małżeńskie zostali odznaczeni Medalami  od  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz otrzymali szczere życzenia  wraz z upominkami od Wójta Gminy. Wszyscy zebrani szczęśliwym i wzruszonym jubilatom odśpiewali gromkie „sto lat”.

Następnie specjalnie dla seniorów wystąpili z programami artystycznymi, wprowadzając miły nastrój uczniowie szkół; Koźlin, Suchego Dębu i Grabin-Zameczku, warto podkreślić, iż programy artystyczne zaprezentowane przez dzieci nie miałyby tak pięknego klimatu bez wielu przygotowań, w które zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale również prowadzący ich nauczyciele.

Po występach uczniów seniorzy zostali zaproszeni do poczęstunku przygotowanego przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Koźlin, które od wielu dni ustalały menu dla seniorów. Bardzo smaczne jedzonko, pięknie podane przez życzliwe gościom gospodynie dopełniło całości.

Dodatkową atrakcją wpisaną od lat w coroczny program spotkania seniorów były wybory „Mis Babunia” i „ Mister Dziadziuś”.

Laureatami konkursu Miss i Mister Seniorów w roku 2009 zostali :

 

Pani Janina Nowak z Krzywego Koła  

Pan Edward Kuna z Koźlin.

Atmosferę przy biesiadowaniu umilił Pan Lech Radziun, mieszkaniec gminy, który doskonale wybrał repertuar muzyczny porywając seniorów do tańca. Przerw nie było bo sympatyczny akordeonista Karol Gełdon akompaniował seniorom, którzy chętnie śpiewali zaskakując wszystkich pięknymi głosami i melodyjnością starych pięknych tekstów piosenek. I sprawdził się cytat wkomponowany w wystrój sali przygotowany przez Panią Agnieszkę Księżak „…Już szron na głowie , a w sercu ciągle maj…”, bo nastroje były wspaniałe, a zabawa  przednia.

         Drodzy Seniorzy jeszcze raz wszystkiego najlepszego, bądźcie szczęśliwi i do zobaczenia za rok.

 

Mirosława Dombrowska