Dnia 13 lutego 2014 r. dla najstarszych mieszkańców Gminy Suchy Dąb, w Zespole Szkół im. Obrońców Westerplatte w Suchym Dębie zostało zorganizowane spotkanie „ Dzień Seniora". Na spotkanie przybyło 120 Seniorów. Zebranych powitała Pani Barbara Kamińska Wójt Gminy Suchy Dąb, która złożyła Seniorom najlepsze życzenia długich lat w zdrowiu, szczęściu i radości, życząc wszystkim miłego spędzenia czasu. Z myślą o dostojnych gościach Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek, a dzieci z miejscowej szkoły program artystyczny. Organizatorzy aby uatrakcyjnić spotkanie przygotowali liczne konkursy z nagrodami, nie zabrakło również muzyki do tańca.

Podczas spotkania wyróżniono najstarsze stażem pary małżeńskie, a byli nimi złoci jubilaci:

Państwo Eugenia i Henryk Maćkowscy z Suchego Dębu,
Państwo Alina i Mieczysław Maciejczyk z Krzywego Koła,
Państwo Bronisława i Wiktor Łaga z Suchego Dębu

Uhonorowani zostali również najstarsi uczestnicy spotkania, Seniorką Seniorów była Pani Irena Kułaga z Suchego Dębu, która w maju ukończy 93 lata.

Popołudnie minęło w serdecznej i miłej atmosferze. Najważniejsze było jednak to, że Seniorzy mieli okazję razem się spotkać i spędzić ze sobą czas.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji „Dnia Seniora". Sponsorom, Przedsiębiorcom z terenu naszej Gminy, Paniom z KGW, Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom i Uczniom oraz Zespołowi Muzycznemu.


M. Dombrowska