Od 1 kwietnia ruszyła jubileuszowa XXV edycja ogólnopolskiego konkursu  „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”.

Po raz pierwszy nasza gmina powalczy o główną nagrodę. Do konkursu został zgłoszony obiekt sportowy w Osicach. Na terenie Gminy Suchy Dąb Klub Osiczanka Osice prowadzi od kilku lat szkolenia w formie akademii piłkarskiej dla młodzieży, w których uczestniczy ponad 100 dzieci oraz 20 dorosłych. Dla dalszego rozwoju Klubu potrzebne było stworzenie odpowiedniego zaplecza sportowego. Inwestycja była przełomem we współpracy na linii Ministerstwo Sportu - samorząd- inwestorzy prywatni- stowarzyszenie KS Osiczanka Osice - mieszkańcy Osic. Środki na część inwestycji (trybuny, ogrodzenie i system nawodnienia) zostały pozyskane ze środków prywatnych, o które zabiegało stowarzyszenie przy koordynacji działań z Gminą. Dodatkowo uruchomiono w tym celu również środki z Lokalnej Grupy Działania - a więc środki z funduszów europejskich. Najbardziej kosztowna budowa obiektu została sfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu, w połączeniu ze środkami Powiatu Gdańskiego oraz własnymi - Gminy Suchy Dąb. Całość udało się zakończyć w dwa lata, a sporą część pracy włożyli w budowę Mieszkańcy wsi.

Pierwszym etapem konkursu jest głosowanie internetowe, które potrwa do 10 maja 2021 roku, do godziny 12.00. Ważna informacja - można oddać jeden głos dziennie!

Kliknij link i oddaj swój głos https://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/2262/object/2675/budowa-obiektu-sportowego-w-osicach

Osiczanka