W sobotę, 28 maja br., swoje święto obchodziły wszystkie dzieci z terenu Gminy Suchy Dąb. Z okazji Gminnego Dnia Dziecka na terenie Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie na najmłodszych mieszkańców czekało dużo darmowych atrakcji i niespodzianek.

Konkursy, kreatywne warsztaty z Biblioteką, tatuaże, malowanie buziek, kawiarenka dla Rodziców, dmuchaniec – to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowane zostały dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dla uczestników świetną atrakcją, a zarazem niespodzianką były gigantyczne bańki mydlane przygotowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie Panią Monikę Ficek. Sobotni festyn rozpoczął się od wydarzenia Kije z Dębu, podczas którego odbył się II Ogólnopolski Turniej Unihokeja Dziewcząt w Suchym Dębie.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko gastronomiczne. Każde dziecko otrzymywało słodki poczęstunek: słodycze, soczki, popcorn, gofry, ale również pyszne hot-dogi i frytki. Posiłki zostały przygotowane przez KGW Suchy Dąb, które stanęło jak co roku na wysokości zadania i zadowoliło dzieci, młodzież i rodziców przepysznymi potrawami. Dzieci chętnie uczestniczyły również w kreatywnych warsztatach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Suchym Dębie, a Rodzice mogli spróbować w kawiarence najpyszniejszych ciast przygotowanych przez Rodziców. Mali miłośnicy strażackich pojazdów z wielką radością zasiadali za kierownicą wozu strażackiego, który został udostępniony dzieciom przez Ochotniczą Straż Pożarną w Suchym Dębie oraz uczestniczyli w ćwiczeniach z pierwszej pomocy organizowanych przez ratowników medycznych.

Świetna zabawa trwała również na hali sportowej w Suchym Dębie, gdzie odbywał się II Ogólnopolski Turniej Unihokeja Dziewcząt. Drużyna UKS Motława dzielnie walczyła z drużynami o Puchar Wójta Gminy Suchy Dąb. W tym roku Turniej rozpoczął się krótkim meczem najmłodszych unihokeistek z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego Wieku - naszymi wspaniałymi Seniorkami. Zwieńczeniem sportowych zmagań podczas wydarzenia KIJE Z DĘBU był emocjonujący mecz unihokeja Rodzice kontra Dzieci.

- Cieszę się, że w dzisiejszym dniu na wydarzenie Kije z Dębu organizowane przez naszą gminę przybyło tak liczne grono rodzin. Jest to bowiem święto, które warto spędzać razem. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą i zaciętą walkę. Dzięki współpracy z firmą GAZ-SYSTEM i lokalnym przedsiębiorcom udało się pozyskać w większości środki finansowe na organizację drugiej edycji Wydarzenia KIJE Z DĘBU – podkreśliła Henryka Król Wójt Gminy Suchy Dąb, dodając – Dziękuję wszystkim Organizatorom, Rodzicom, Wolontariuszom, OSP w Suchym Dębie, KGW Suchy Dąb oraz Sponsorom, którzy przyczynili się do przygotowania fantastycznego wydarzenia dla dzieci.

Organizatorzy Wydarzenia: Gmina Suchy Dąb, UKS Motława Suchy Dąb, Szkoła Podstawowa w Suchym Dębie, KGW Suchy Dąb oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Suchym Dębie.

Główny Sponsor wydarzenia KIJE Z DĘBU: GAZ-SYSTEM https://www.gaz-system.pl/pl

Patronat II Ogólnopolskiego Turnieju Unihokeja dziewcząt: Henryka Król Wójt Gminy Suchy Dąb

Sponsorzy Gminnego Dnia Dziecka: Gigam-Bis Sp.zo.o., EURO-WELD, Sklep Lewiatan Suchy Dąb, Wypożyczalnia sprzętu wodnego Boat & Bike, Piekarnia Tadeusz Dombrowski, Restauracja nad Motławą, Radny Gminy Suchy Dąb Michał Mroczkowski, Sklep Wielobranżowy KASIA, Europak, Radna Lucyna Borodzicz, Piotr Sasnal Auto-Smyk, Stalmor, Stal-met Jan Wilczyński, Andrzej Samuszewski, Agros TJ, Kamil Krefta, Gala Warzywa-Owoce, Zakłady Mięsne Nowak, 4Land Sp. z o.o. 

Konferansjerami rodzinnej imprezy byli Pan Sebastian Ptach oraz Pani Monika Ficek. Wszystkim serdecznie dziękujemy!  Do zobaczenia za rok!