Jan Brzechwa dzieciom”

W Szkole Podstawowej w Koźlinach 8 czerwca 2018 r. odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pod patronatem Wójta Gminy Suchy Dąb.

Rywalizowało między sobą 12 uczestników ze szkół znajdujących się na terenie naszej gminy w 2 kategoriach wiekowych: 5-latki oraz 6-latki. Mali recytatorzy prezentowali wiersze autorstwa Jana Brzechwy. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie. Nauczyciele oraz rodzice starali się wspierać naszych milusińskich swoją obecnością. Wszyscy uczestnicy konkursu za piękną recytację i udział w konkursie otrzymali gromkie brawa, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

Laureaci konkursu w kategorii dzieci 5-letnich:

I miejsce – Zofia Raczkiewicz (Grabiny–Zameczek)

II miejsce – Dawid Kuczyński (Koźliny)

III miejsce – Amelia Barchan (Grabiny–Zameczek)

 

Laureaci konkursu w kategorii dzieci 6-letnich:

I miejsce – Luiza Lenkiewicz (Suchy Dąb)

II miejsce – Zuzanna Gębal (Koźliny)

III miejsce – Karolina Kołodziej (Koźliny)

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie swoich wychowanków. Podziwiamy dzieci za wytrwałość w opanowaniu wierszy oraz odwagę, jaką się wykazały, występując przed liczną publicznością. Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów i motywacji do brania udziału w konkursach oraz przede wszystkim dobrej zabawy podczas recytacji swoich ulubionych utworów.

Angelika Piasecka