Dnia 22 października 2021 r. odbyła się „II Seniorada Dębowa”, która rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w kościele w Suchym Dębie.
Tradycyjnie połączona została z uroczystością jubileuszową z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. W tym roku swój jubileusz obchodziło 6 par małżeńskich z Gminy Suchy Dąb.
Uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych od premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz upominków dokonali Wiceminister Karol Rabenda oraz Henryka Król - Wójt Gminy Suchy Dąb, życząc drogim Jubilatom zdrowia, wzajemnego zrozumienia i wielu dalszych wspólnych lat życia.
Ze sceny popłynęły również życzenia i słowa podziękowań od Wójta Gminy Suchy Dąb Henryki Król oraz przybyłych gości: Senatora RP Ryszarda Świlskiego, Starosty Gdańskiego Mariana Cichona, Przewodniczącego Rady Powiatu - Bogdana Dombrowskiego, Przewodniczącej Rady Gminy – Małgorzaty Cyry, Mariusza Szostka – Dyrektora Ecol-Unicon, Weroniki Chmielowiec koordynatora projektu Złota Jesień Seniora Uniwersytetu Trzeciego Wieku obecnie realizowanego na terenie gminy Suchy Dąb, oraz Tomasza Puchalskiego – prawnika z Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego. Życzyli obecnym Seniorom i Jubilatom wszelkiej pomyślności, zdrowia i miłości na dalsze lata życia.
Pani Wójt skierowała podziękowania do Dyrektorów placówek oświatowych z terenu naszej gminy za zaangażowanie i wkład dzieci w organizację Dnia Seniora, a także do organizatorów Seniorady Dębowej: Pani Justyny Szostak - Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchym Dębie oraz pracowników GOPS-u, Moniki Ficek - Dyrektora Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie oraz pracowników placówki, Agnieszki Księżak – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Suchym Dębie.
Na Senioradzie Dębowej nie zabrakło upominków, loterii z nagrodami, wyborów króla i królowej balu oraz zabawy tanecznej. II Senioradę Dębową uczestnicy uwiecznili zdjęciami pamiątkowymi z fotobudki. Było uroczyście i wzruszająco, aby seniorzy mogli poczuć się wyjątkowo.
Specjalnie dla świętujących Seniorów zapewniono bezpłatną komunikację najlepszym autobusem w zasobach taboru PKS Gdańsk.
II Seniorada Dębowa przebiegła w przemiłej, zabawnej i spokojnej atmosferze. To wszystko nie udałoby się bez hojności i wsparcia rodziców i dzieci, przedsiębiorstw, stowarzyszeń i firm, z którymi współpracujemy na co dzień. Dziękujemy za wsparcie KGW Koźliny, KGW Osice, KGW Krzywe Koło oraz lokalnym przedsiębiorcom: Ecol-Unicol, PKS Gdańsk, Medical Medycyna, sklep Lewiatan w Suchym Dębie, Caritas Krzywe Koło, Bank Spółdzielczy w Pszczółkach, Węglobud, Auto Smyk, Mechanika i Obrówka Metali Teresa Owoc, Gala. Jest to ogromne wsparcie dla nas, bez którego nie moglibyśmy pozwolić sobie na organizacje tak wspaniałej uroczystości.

Organizatorami uroczystości byli:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suchym Dębie
Szkoła Podstawowa w Suchym Dębie
Gminna Biblioteka Publiczna w Suchym Dębie
Urząd Gminy w Suchym Dębie