Od poniedziałku (21.06.2010 r.) gościmy w naszej Gminie  czterdzieści jeden dzieci i trzy nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Nowym Grabiu gm. Gąbin. Dzieci zakwaterowane zostały w Zespole Szkół w Suchym Dębie. Każde dziecko zaopatrzone zostało w nowy śpiwór i poduszkę, rzeczy te  zabiorą ze sobą do domu.
 Nasi goście we wtorek byli w ZOO, na plaży, zwiedzili Katedrę  w Gdańsku- Oliwie, spacerowali również po Parku Oliwskim. W środę gościli we Wdzydzach Kiszewskich.  Dzisiaj pojechali do Multikina i na spotkanie z b. Prezydentem RP Lechem Wałęsą. Na jutro zaplanowaliśmy im wyjazd do Muzeum Wisły w Tczewie, do Regionalnego Centrum Wystawienniczego w Tczewie oraz do Ogrodu Dendrologicznego w Wirtach.
 Nasi goście wyjeżdżają w sobotę 3 lipca 2010 r. i do tego czasu chcielibyśmy im jak najwięcej pokazać, aby miały co wspominać i opowiadać rodzicom.
 Do wszystkich wymienionych instytucji poza małymi wyjątkami dzieci wchodzą nieodpłatnie. Na każdą wycieczkę jedzie z dziećmi nauczyciel z naszych szkół.

 

Dziękuję w imieniu dzieci, ich opiekunów i swoim za wszelką dotychczasową pomoc i życzliwość.


Wójt Gminy
/-/ Sławomir Kaźmierski