Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważa się św. Franciszka z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku. Zwyczaj przywędrował z Włoch do Polski w XVI wieku. Tradycja podtrzymywana w wielu polskich miastach, kościołach i szkołach istnieje do dnia dzisiejszego. Również w ZS w Suchym Dębie kultywowane są te zwyczaje i świąteczne obrzędy. W tym roku w rolę bohaterów jasełek wcielili się nauczyciele żuławskiej szkoły. Liczne próby, prace nad dekoracją i strojami przełożyły się na występ pedagogów. Gromkie brawa i aplauz to najlepsza recenzja występu nauczycieli z Suchego Dębu.


W przedstawieniu udział wzięli:

Michał Albiński, Agnieszka Gantner, Adrianna Gogolewska, Justyna Hirsz, Tomasz Jagielski, Barbara Kamińska (wójt gminy Suchy Dąb), Natalia Kozłowska, Paulina Kropidłowska, Zdzisława Kruszczyńska, Wioleta Makowska, Dorota Morajka, Jakub Neumann, Sebastian Ptach, Michał Stępniak, Ewa Tarasiuk, Monika Tarasiuk, Mariola Twardowska, Alicja Wichrowska, Krzysztof Zyszczak.

Justyna Dehling (reżyser i narrator), Marzena Gracek (nagłośnienie), Michał Łagowski (scenografia), Magdalena Dymarkowska (oprawa fotograficzna), Przemysław Dymarkowski (oprawa filmowa).


     Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tych nietypowych szkolnych jasełek, które na długo pozostaną w naszej pamięci – podsumowała Aleksandra Lewandowska dyrektor ZS w Suchym Dębie.