W sobotę 26 sierpnia br. odbędą się na stadionie sportowym w Suchym Dębie Dożynki Gminne pn. Festiwal Wikliny, na które serdecznie zapraszam wszystkich Mieszkańców, a w szczególności rolników oraz wszystkich, którym bliska jest polska tradycja.

Tegoroczne uroczystości dożynkowe objęli Honorowym Patronatem: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Patronat medialny objęli: TVP 3 Gdańsk oraz Radio Gdańsk. Część oficjalna rozpocznie się uroczystą mszą świętą o godz. 13.00 w kościele pw. św. Anny i św. Joachima w Suchym Dębie. Po uroczystej mszy św. utworzony zostanie korowód dożynkowy, który poprowadzi Orkiestra Dęta Torpeda z Tczewa. 

Na stadionie sportowym odbędą się obrzędy dożynkowe, koncerty regionalnych zespołów, konkursy dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz Sołectw.  Ponadto czeka na Państwa mnóstwo atrakcji dożynkowych m.in.: stoiska sołeckie z regionalnymi potrawami KGW, stoiska promocyjne organizacji pozarządowych, animacje dla dzieci i młodzieży, dmuchańce, rozmaite stoiska z rękodziełem. Serdecznie Zapraszam!

Henryka Król
Wójt Gminy Suchy Dąb

Zaproś znajomych na Facebooku 👉 fb.com/events/660258396030973