2019-11-20 Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej (29.11.2019)
herb_100x100

Wójt Gminy Suchy Dąb  uprzejmie informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Gmina Suchy Dąb wyraża zainteresowanie przedmiotowym programem. Do złożenia wniosku o dotację wymagane jest przeprowadzenie inwentaryzacji ilości odpadów objętych programem. W ramach dotacji kwalifikowane są wyłącznie koszty transportu z miejsc wskazanych przez Gminę oraz koszty odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.
W związku z powyższym w terminie do dnia 29 listopada 2019 r. wszystkie osoby prowadzące gospodarstwa rolne na terenie gminy Suchy Dąb, mogą zgłaszać się do udziału w programie. Deklarację zgłoszenia należy złożyć w formie pisemnej w sekretariacie Urzędu Gminy Suchy Dąb lub przesłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacje złożone po tym terminie nie zostaną uwzględnione w ewentualnym wniosku.
Realizacja programu na terenie gminy Suchy Dąb, będzie uzależniona od przyznania dotacji przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Do pobrania: Deklaracja

/-/Wójt Gminy
Henryka Król