Od 22 do 26 sierpnia br. w Gdańskim Urzędzie Pracy będzie prowadzony nabór wniosków w ramach projektu finansowanego z funduszu POWER Start-UP. Zamień pomysł w biznes!  Jego uczestnicy otrzymają wysoką bezzwrotną dotację na założenie własnej działalności gospodarczej w kwocie do 35 000 zł.

znacznik

Kto może wziąć udział w programie?

Projekt adresowany jest do bezrobotnych zarejestrowanych w GUP, którzy nie ukończyły 30. roku życia i którzy chcieliby założyć działalność gospodarczą. W przypadku osób poniżej 25. roku życia dodatkowym kryterium jest czas pozostawania w ewidencji urzędu pracy (nie może być on dłuższy niż 4 miesiące).

Warunkiem przystąpienia do projektu jest poprawne wypełnienie i złożenie wniosku o przyznanie jednorazowej dotacji na założenie działalności gospodarczej. Dokument ten można pobrać ze strony internetowej gdansk.praca.gov.pl

Baner promujący projekt Start-UP

Osoby bezrobotne muszą pamiętać, że przed złożeniem wniosku konieczne jest jego wcześniejsze pozytywne zaopiniowanie u doradcy klienta Działu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego GUP. Weryfikacja odbywa się podczas spotkania z doradcą, które należy umówić najpóźniej do 19.08.2022 r., wysyłając wiadomość na adres: 
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod numerem telefonu 58 743 14 40 (dla nazwiska zaczynających się na literę od A do Ł) 
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod numerem telefonu 58 743 14 50 (dla nazwiska zaczynających się na literę od M do Z). 

znacznik

Na jakich zasadach będą wybierani uczestnicy projektu?

Szczegółowe zasady dotyczące przyznawania wsparcia dostępne są w Regulaminie. Określa on m.in. zasady punktowania wniosków, zgodnie z którymi kryterium kwalifikacyjnym do udziału w programie będzie otrzymanie minimum 33 punktów w procedurze oceny przedłożonych dokumentów.