2013-08-22 Zaproszenie do pracy w grupie standaryzacyjnej
stowarzyszeniezulawy

Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby do udziału w pracach grupy wypracowującej zakres społecznego udziału w ochronie przeciwpowodziowej. Mogą to być zarówno osoby oddelegowane z urzędów, jak również radni lub członkowie stowarzyszeń, przedstawiciele instytucji branżowych lub sektora gospodarczego.

W ramach projektu Społeczna ochrona przeciwpowodziowa – związki wałowe wracają realizowanego przez Stowarzyszenie Żuławy, w ten sposób zostanie wypracowany „Krajowy standard społecznej ochrony przeciwpowodziowej”.

Grupa pracująca nad standardem opracuje metodą warsztatową w trakcie pięciu spotkań dokument zawierający rekomendacje do udziału społeczeństwa w ochronie przeciwpowodziowej, propozycje i rekomendacje zmian w prawie wodnym i innych przepisach służących społecznej ochronie przeciwpowodziowej, przykładowy statut (społecznego) związku wałowego jako społecznej rady konsultacyjnej ochrony przeciwpowodziowej.

Spotkania odbywać się będą w pięć kolejnych czwartków począwszy od 5 września 2013 r. w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim (ul. Kopernika 17) o godzinie 17.00.Więcej