2018-08-13 ZUS w Pruszczu Gdańskim zaprasza na bezpłatne szkolenie dla lekarzy, lekarzy dentystów, a także felczerów i starszych felczerów (23.08.2018)
zus

Od 1 grudnia lekarze będą wystawiali zwolnienia wyłącznie w formie elektronicznej. Wystawienie takiego zwolnienia trwa krócej, lekarz ma bowiem dostęp do danych pacjenta, jego pracodawców oraz członków rodziny. Po wpisaniu PESEL pozostałe dane identyfikacyjne uzupełniają się automatycznie, a adres pacjenta czy dane płatnika można wybrać z listy.  System weryfikuje poprawność zwolnienia, podpowiada kod literowy oraz numer statystyczny choroby. Dostępny jest też podgląd zwolnień wystawionych wcześniej. Lekarze nie będą już musieli dostarczać dokumentu do ZUS, ani przechowywać jego kopii.
W związku z nadchodząca zmianą Inspektorat ZUS w Pruszczu Gdańskim organizuje bezpłatne szkolenie dla lekarzy, lekarzy dentystów, a także felczerów i starszych felczerów. Odbędzie się ono 23 sierpnia 2018 r. w siedzibie Inspektoratu przy ul. Wita Stwosza 7. Początek o 9:00. więcej