To będzie bardzo intensywny początek wiosny w gminie Suchy Dąb. Już wkrótce przed nami kolejna żuławska sesja  popularnonaukowa i walka gospodyń wiejskich z Gminy Suchy Dąb o utrzymanie tytułu najlepszych w województwie. W maju otwieramy ruiny kościoła w Steblewie, a w międzyczasie, wraz z Powiatem budujemy chodnik w Krzywym Kole.

Sesja naukowa i Grabinianki (Sesja naukowa PLAKAT)
Wójt gminy Suchy Dąb Barbara Kamińska zaprasza już w najbliższy weekend na IV sesję popularnonaukową o tematyce żuławskiej. Podczas sesji, która rozpocznie się 22 marca 2014 roku, o godzinie 10,  w Zespole Szkół w Suchym Dębie, będziemy mogli poznać dzieje lokalnej kuchni pomorskiej, dowiedzieć się jak remontowano kościółek w Koźlinach, Będzie też nieco o kresach. Sesję zakończy wspólny wyjazd do Koźlin.  Tydzień później, także w Zespole Szkół w Suchym Dębie, rozpocznie się kolejny, tegoroczny powiatowy turniej gospodyń wiejskich.  To dla nas bardzo ważna impreza, ponieważ nasze Grabinianki były w ubiegłym roku najlepsze w województwie - mówi Wójt Barbara Kamińska.

kgw

Wielkie otwarcie kościoła w Steblewie
17 maj to data ważna nie tylko dla mieszkańców gminy, ale także dla całego powiatu. W sobotni wieczór udostępniamy oficjalnie zabezpieczone ruiny średniowiecznej świątyni w Steblewie, która spłonęła w 1945 roku i do niedawna niszczała w formie niezabezpieczonej ruiny.
- Prace przy ratowaniu świątyni prowadziliśmy w zasadzie całą mijającą właśnie kadencję mówi wójt gminy Suchy Dąb Barbara Kamińska. Przez ten czas udało się nam stworzyć dokumentację i pozyskać z kilku źródeł pieniądze na zabezpieczenie obiektu. Udostępnienie tej świątyni to spory sukces lokalnej społeczności, która z dużą konsekwencją walczyła o zabezpieczenie tego magicznego miejsca, wspierając nasze działania własną pracą.
Wieczorem 17 maja w podświetlonym kościele będzie można zobaczyć między innymi Żuławskie Wesele. Wcześniej, już za kilka dni, wokół kościoła odbędzie się wielkie sprzątanie, w którym co roku uczestniczą mieszkańcy miejscowości i uczniowie szkół.

ruiny
Budujemy chodnik w Krzywym Kole
W maju rusza budowa 350 metrów chodnika w Krzywym Kole. Inwestycja to efekt wspólnego projektu samorządu Gminy Suchy Dąb, oraz Starostwa Powiatu Gdańskiego.
Dzięki pozyskaniu środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych będzie kosztował naszą gminę ok. 50 tysięcy złotych.

KK