W zakończonym niedawno turnieju "Łączy nas Kanał", który zorganizowali rodzice dzieci trenujących w Olimpii '01, drużyna Osiczanka Osice zajęła 1. miejsce. Indywidualne wyróżnienie trafiło natomiast do zawodnika Olimpii Kajetana Walasiewicza, który zdobywając 9 bramek, wywalczył statuetkę najlepszego strzelca turnieju. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju trafiło do Sebastiana Matusza (Osiczanka Osice). Nagrody dla uczestników turnieju wręczał trener Tomasz Rogala - asystent trenera Olimpii i szkoleniowiec bramkarzy.

Rozgrywki grupowe

Turniej rozpoczął się od rozgrywek grupowych, w których udział wzięło 10 drużyn. W grupie A zmierzyły się zespoły: Olimpii Elbląg (trener Wojciech Laskowski), Concordii Elbląg, Orlika Sopot, Jezioraka Iława oraz Błękitnych Orneta. Natomiast w grupie B rywalizowali: Olimpia 2004 Elbląg, Osiczanka Osice, AP GKS Żukowo, Huragan Morąg i DKS Dobre Miasto.

Osiczanka Osice - DKS Dobre Miasto 1-1

Po spotkaniach grupowych, po 4 najlepsze drużyny awansowały do dalszych gier o finał.

Spotkania Play-off

Mecze ćwierćfinałowe

Olimpia Elbląg - AP GKS Żukowo 0-2
DKS Dobre Miasto - Olimpia 2004 Elbląg 5-0
Orlik Sopot - Huragan Morąg 1-0
Osiczanka Osice - Błękitni Orneta 4-0

Na tym etapie turnieju z dalszych gier wycofała się Concordia Elbląg, argumentując to koniecznością wyjazdu swojego trenera na sparing do Malborka. Niepoważne podejście Concordii do turnieju, spowodowało konieczność zmiany przez organizatorów harmonogramu gier. Miejsce Concordii zajął więc zwycięzca kolejnego spotkania, w którym zmierzyły się drużyny, które zajęły 5. miejsce w tabeli grup A i B.

Jeziorak Iława - Olimpia 2004 Elbląg 2-3

Spotkania premiujące do walki o miejsca 5-8

Olimpia Elbląg - Błękitni Orneta 2-3 (karne)
Huragan Morąg - Olimpia 2004 Elbląg 4-2 (karne)

2. Orlik Sopot
3. DKS Dobre Miasto

Nagrody indywidualne

Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju trafiło do Sebastiana Matusza (Osiczanka Osice). Najlepszym strzelcem został z kolei zdobywca 9 bramek w turnieju Kajetan Walasiewicz (Olimpia Elbląg). Statuetkę dla najlepszego bramkarza zdobył Sebastian Wroński (AP GKS Żukowo).

Podsumowanie

Organizatorom turnieju "Łączy nas Kanał" należy pogratulować świetnej imprezy, która odbyła się w hali CSB. Skrupulatnie przygotowany program zawodów zmącił jedynie przykry incydent wycofania się z dalszych gier Concordii Elbląg. Rodzice rocznika '01 szybko jednak poradzili sobie z zaistniałą sytuacją i dalsze gry odbywały się już według harmonogramu. Szkoda tylko, że ucierpiały na tym dzieci, które zamiast grać, musiały udać się do domu. Największą atrakcją dla dzieciaków, poza samą grą oczywiście, był pokaz piłkarskiego freestyle'u, który odbył się w przerwie przed meczem finałowym. Oby takie imprezy odbywały się jak najczęściej.