Władze Gminy Suchy Dąb wychodząc naprzeciw potrzebom osobom poszkodowanym w tegorocznej powodzi postanowiły zaprosić na 2 lub 3 - tygodniowy pobyt czterdzieścioro troje dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Grabiu gm. Gąbin pow. płocki, woj. mazowieckie. Uczniowie przedmiotowej szkoły są mieszkańcami takich miejscowości jak: Nowe Grabie, Ludwikowo, Dobrzyków, Grabie Polskie. Dzieci wraz z trzema opiekunami zakwaterowane zostaną  w  Zespole Szkół w Suchym Dębie.  
Wszelka pomoc zarówno ze strony Gminy jak i nauczycieli odbywać się będzie na zasadzie wolontariatu. Zwracamy się zatem z prośbą do naszych mieszkańców, którzy są w stanie w jakikolwiek sposób uatrakcyjnić pobyt zaproszonych dzieci aby swoje oferty pomocy zgłaszali do tut. Urzędu pod nr tel. 58 682 86 85, 682 86 20 w. 38 lub tel. kom. 508 071 408  do p. Aleksandry Benedyk.  
O przebiegu pobytu dzieci będziemy Państwa informować na bieżąco.
Dzieci przyjadą 21 czerwca 2010 roku (poniedziałek) późnym popołudniem. Dzieci przywieziemy i odwieziemy własnym środkiem transportu. Ponad to planujemy organizację wycieczek do Trójmiasta, Malborka, Szymbarka, Tczewa, zwiedzanie okolicy itp.
Za okazaną dotychczas życzliwość wszystkim darczyńcom serdecznie dziękuję. Zebrane dary trafią do powodzian autokarem, który pojedzie po dzieci. Jesteśmy cały czas w kontakcie z władzami Gminy Gąbin i wszelkie działania z naszej strony spotykają się z ogromną wdzięcznością mieszkańców zalanych terenów. To dzięki Państwu mogliśmy choć trochę  pomóc potrzebującym - oni nadal potrzebują pomocy.

Nadal apelujemy i prosimy o pomoc dla powodzian.


Wójt Gminy
/-/ Sławomir Kaźmierski