Dzięki tej inicjatywie GAZ-SYSTEM przyznał środki finansowe w wysokości 19 000 zł na doposażenie Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Suchym Dębie w sprzęt dydaktyczny do klasopracowni fizyczno-chemicznych. 🧪🧫

Program „GAZ-SYSTEM dla Edukacji” to ogólnopolska inicjatywa realizowana już po raz szósty, skierowana do szkół podstawowych w gminach i miastach, gdzie spółka prowadzi kluczowe inwestycje w krajowym systemie przesyłowym gazu. Dzięki niemu GAZ-SYSTEM wspiera rozwój pasji naukowych i sportowych uczniów oraz wzmacnia edukację zdrowotną, m.in. w zakresie udzielania pierwszej pomocy. 🧠⚽🚑

Tegoroczna edycja programu objęta jest honorowym patronatem Ministra Edukacji oraz Ministra Energii.

📌 GAZ-SYSTEM to spółka strategiczna dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz podmorskim gazociągiem Baltic Pipe. Jest właścicielem i operatorem Terminala LNG w Świnoujściu oraz spółki Gas Storage Poland – operatora magazynów gazu.

Obecnie GAZ-SYSTEM realizuje budowę pływającego terminala gazowego FSRU w Zatoce Gdańskiej, który ma zapewnić dywersyfikację i bezpieczeństwo dostaw gazu. Spółka aktywnie uczestniczy również w procesie transformacji i dekarbonizacji polskiej gospodarki, rozwijając projekty związane z przesyłem biometanu i wodoru.

🔗 Więcej informacji:
👉 https://www.gaz-system.pl
👉 https://www.facebook.com/GAZSYSTEM/