W przyszłym tygodniu zawita do naszej gminy drużyna animatorów z Centrum Nauki Kopernik, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i uatrakcyjnią zajęcia dla dzieci w naszych szkołach interaktywną wystawą, w której wręcz trzeba dotykać eksponatów! Każda wizyta trwa 2 dni. W tym czasie eksponaty są rozstawione w szkole, a uczniowie mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie. Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata, a edukatorzy dodatkowo objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Siedząc na wirującym krześle można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczy tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Uczniowie otrzymują także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu.

 

naukobus

fot. Wojciech Surdziel/Centrum Nauki Kopernik