W dniach 8-9.marca drużyna Juniorów Osiczanki Osice uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej rocznika 2001 w hali  Ergo-Arena.W dwa dni rozegraliśmy 11 meczy mając okazję zagrać z najlepszymi drużynami z kraju i jeden z niemiecką SV Grun-Weiss Hamburg. Oto wyniki naszej drużyny:


CZWARTEK

1. OSICZANKA-ZAWISZA BYDGOSZCZ      2:3 (bramki K. Olszewski, K.Komorowski)
2. OSICZANKA-TOP54 BIAŁA PODLASKA    0:0
3. OSICZANKA-GRYF TCZEW                  1:0 (S. Matusz)
4. OSICZANKA-ARKA GDYNIA                  0:4
5. OSICZANKA-SV HAMBURG                  1:3 (P. Koszykowski)
6. OSICZANKA-UNIA SWARZĘDZ             0:5


PIĄTEK

7.  OSICZANKA-CHOJNIK JELENIA GÓRA      0:0
8.  OSICZANKA-LECH POZNAŃ                  2:3 (S. Matusz, K. Olszewski)
9.  OSICZANKA-UNIA WĄBRZEŹNO            1:2 (K. Olszewski)
10. OSICZANKA-AP SANTOS GD                0:4
11. OSICZANKA-CHOJNICZANKA CHOJNICE  4:2 (R. Korczyc, R. Pietrzak, K. Olszewski, S. Matusz)


W czasie trwania turnieju nasi juniorzy mieli okazję do zrobienia pamiątkowych zdjęć z Panem trenerem Wojciechem Łazarkiem, Andrzejem Juskowiakiem i zawodnikami Lechii Gdańsk, od których otrzymali autografy. Zajęliśmy dopiero XXV miejsce, ale przy odrobinie szczęścia mogliśmy zagrać o wyższe lokaty.Zagraliśmy na pięknej hali wstydu nie przynieśliśmy, o czym mówią minimalne porażki w stosunku 2:3 z faworyzowanymi Lechem Poznań i Zawiszą Bydgoszcz.Odnieśliśmy dwa zwycięstwa i dwa razy zremisowaliśmy. Podsumowując cały turniej naszej drużynie nie można odmówić waleczności, ale w niektórych momentach zabrakło nam skuteczności, umiejętności i szczęścia, dlatego też wiemy nad czym będziemy pracować w najbliższym czasie.

Chciałbym podziękować Pawłowi Wypijowi i Panu Wojciechowi Bladowskiemu za zaproszenie na tak wspaniałe piłkarskie święto dla najmłodszych piłkarzy. Serdeczne podziękowania dla Mariusza Zawolskiego dzięki któremu na stronie pojawiają się artykuły o naszych małych piłkarzach.

 

Wojciech Kozłowski