Zakończył się II Ogólnopolski Turniej Piki Nożnej TGI CUP 2012 w Osicach.
Piękna pogoda, ogromna liczba kibiców i mnóstwo emocji do samego końca towarzyszyły młodym piłkarzom.

Turniej swoją obecnością zaszczycili:
Wiceminister Rolnictwa -  Bogdan Dombrowski
Starosta Gdański -  Cezary Bieniasz-Krzywiec
Wójt Gminy Suchy Dąb -  Barbara Kamińska
Prezes Trójmiejskiej Grupy Inwestycyjnej - Tomasz Mach.

Zmagania rozpoczęły się od rozgrywek grupowych, w których Osiczanka Osice pokonała Orła Subkowy 5:0, przegrała 0:1 z Concordią Elbląg i na koniec wygrała  2:0 z Santosem 2002 Gdańsk, awansując z 1 miejsca do ćwierćfinałów.
Po zakończeniu zmagań grupowych ok. godziny 12.15 nastąpiło oficjalne otwarcie Turnieju, którego dokonali Pani Wójt Gminy Suchy Dąb Barbara Kamińska i Pan  Prezes Trójmiejskiej Grupy Inwestycyjnej Tomasz Mach.
Następnie ruszyła faza pucharowa, w której gospodarze pokonali Chojniczankę Chojnice 2:1 dzięki dwóm bramkom Błażeja Ziewca.

W półfinale Osiczanka zmierzyła się z Santosem Gdańsk. W regulaminowy czasie gry padł remis 1:1 (bramka Kacpra Ziewca) i o awansie do wielkiego Finału zadecydowały rzuty karne. Tu okazaliśmy się lepsi 2:1. Decydującego karnego wykorzystał Krystian Komorowski i na stadionie zapanowała wielka radość. Wielki Finał zagraliśmy z Huraganem Morąg. Mecz był pełen dramaturgii- wynik 0:0 i znów karne. Pierwsi zaczęli gospodarze Daniel Nazimek strzela na 1:0, po nim Morąg nie trafia. Następnie w 2 serii Huragan strzela na 1:1, po czym Wiktoria Krygier podwyższa na 2:1. Do 3 serii jako pierwszy podchodzi Krystian Komorowski. Jeżeli strzeli- wygrywamy. Strzela! i jesteśmy Wielkimi Wygranymi. Całą drużynę wraz z dopingującymi ją kibicami ogarnia radość i euforia.

Reasumując, po raz kolejny udało się nam zorganizować turniej dla młodych piłkarzy we wspanialej przyjacielskiej atmosferze. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim sponsorom Turnieju, Samorządowcom, Radiu Plus, rodzicom naszych piłkarzy i wszystkim osobom, które pomogły przygotować boisko, naszym kibicom za wspaniały doping w finale, a w szczególności panu Tomaszowi Machowi z Trójmiejskiej Grupy Inwestycyjnej za wielką pomoc w Organizacji TGI CUP 2012.


DO POBRANIA:

Szczegółowe wyniki turnieju