PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA


           Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza tak ważna uroczystość przedszkolna dla naszych pociech. Odbyła się ona 17 października 2008r. w Szkole Podstawowej w Grabinach-Zameczku. Ślubowanie było pierwszą otwartą imprezą, w której mogli uczestniczyć rodzice, dziadkowie, zaproszeni goście.

           Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich przybyłych gości przez panią wychowawczynię. Następnie z wielkim zaangażowaniem maluszki przedstawiły program artystyczny. Zanim przystąpiono do ceremonii pasowania, wszystkie przedszkolaki pięknie przekonały wszystkich zaproszonych gości, o tym, że zasługują na miano PRZEDSZKOLAKA. Pięknie zaprezentowały się poprzez recytację, śpiew i taniec. Następnie po przyjęciu ślubowania, w-ce prezes Stowarzyszenia „Res civilis nostra” p. Iwona Morawska długim, czerwonym ołówkiem dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały prezenty. Następnie przedstawiciel Urzędu Gminy p. Zdzisława Zawisza złożyła dzieciom życzenia i podarowała torbę słodyczy. Po zakończeniu części oficjalnej rodzice zostali ugoszczeni przez swoje dzieci słodkościami wykonanymi przez przedszkolaków.
           Miejmy nadzieję, że dzieciom a przede wszystkim rodzicom, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu uroczystości na długo utkwi ten dzień w pamięci.
           Przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.


/-/ Zdzisława Zawisza
z-ca wójta