W roku 1991 reaktywowano gminę Suchy Dąb. W bieżącym roku mija 30. lat od tych wydarzeń. Uczniowie miejscowej szkoły postanowili aktywnie włączyć się w upamiętnienie tego zdarzenia. Przygotowano pieszy rajd na trasie Suchy Dąb – Krzywe Koło – Suchy Dąb. Spacer czerwonym szlakiem „Motławskim” pozwolił wszystkim poznać wiele uroków gminy Suchy Dąb.
Uczestniczy spaceru w Krzywym Kole zwiedzili kościół pw. Znalezienia Krzyża Świętego. Ta mała i urokliwa żuławska świątynia, jest bardzo bogato wyposażona w wiele cennych zabytków. Jednym z nich są stalle – ławy w których zasiadali dawni bogaci żuławscy gospodarze zwani gburami. Po strawie dla ducha nadszedł i moment zaspokojenia potrzeb podniebienia. Ognisko oraz pieczone kiełbaski doskonale wypełniły te potrzeby. Gry i zabawy na świeżym powietrzu pozwoliły wszystkim lepiej się poznać i zintegrować.
Rajd przygotowali: Michał Albiński, Marzena Gracek i Tomasz Jagielski.
Organizatorzy składają wielkie podziękowania na ręce Pani Sołtys Małgorzaty Cyry oraz opiekuna kościoła w Krzywym Kole Pana Nowaka za pomoc w przygotowaniu spotkania.