Styczeń to generalnie miesiąc, w którym skupiamy się na podsumowaniu roku ubiegłego oraz planowaniu kolejnego. Zapraszamy na krótkie podsumowanie minionego roku 2021.

Na dzień 31.12.2021 r. na terenie gminy zameldowanych było 4179 osób. W porównaniu do ubiegłego roku to więcej o 23 osoby. Z przykrością należy dodać, iż w 2021 roku odnotowano 29 zgonów mieszkańców naszej gminy. Obserwujemy większą liczbę mieszkańców, większą liczbę narodzin dzieci i mniejszą liczbę zgonów w porównaniu do ubiegłego roku.

W 2021 roku przyszło na świat 37 dzieci. Tu przeważa płeć męska. Urodziło się 16 dziewczynek i 21 chłopców.
Rodzice przy wyborze imion stawiali na klasykę, jak i panującą modę. Wśród dziewczynek najchętniej nadawane imiona to Laura i Anastazja, natomiast dla chłopców najczęściej wybierano imię Antoni oraz Franciszek.

W 2021 roku 6 par z naszej gminy obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego „Złote Gody” oraz jedna para z sołectwa Osice obchodziła diamentową 60 rocznicę ślubu.

Gminę zamieszkuje 27 osób, które są w wieku 90 lat i więcej. Najstarszy mieszkaniec sołectwa Steblewo w marcu tego roku obchodzić będzie swoje 100 urodziny.

 

Ludność - 31.12.2021