W poniedziałek, 25 kwietnia br. w hali sportowej w Cedrach Wielkich odbyły się Powiatowe Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2022, w których udział wzięło sześć gmin Powiatu Gdańskiego.

Pierwszy etap turnieju odbył się w szkołach na szczeblu gminnym, wyłonione drużyny wzięły udział w eliminacjach powiatowych, z kolei wygrani w eliminacjach powiatowych, będą reprezentowali powiat w eliminacjach wojewódzkich. Celem turnieju jest podejmowanie działań zmierzających do poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

W teście z wiedzy i egzaminie sprawnościowym uczestniczyły drużyny ze szkół podstawowych z terenu powiatu gdańskiego reprezentowane przez 43 uczniów z podziałem na grupy wiekowe. Uczestnicy musieli wykazać się odpowiednią wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy oraz umiejętnościami praktycznymi w poruszaniu się po drodze na rowerze.

W komisji zasiedli przedstawiciele Policji Powiatowej z Pruszcza Gdańskiego: sierżant sztabowy – Karol Kościuk (sędzia główny turnieju), sierżant sztabowy – Artur Wiśniewski, mł. aspirant – Bożena Wittstoch, mł. aspirant- Jakub Radziwilski. Opiekę medyczną i funkcję głównego sędziego konkurencji z zakresu pomocy przedmedycznej sprawował Pan Radosław Rębowski. 

Po podsumowaniu wyników z części teoretycznej i praktycznej drużyny zajęły następujące miejsca w Turnieju BRD 2022 roku:

 

GRUPA I

I miejsce – Gmina Suchy Dąb

II miejsce – Miasto Pruszcz Gdański

III miejsce – Gmina Cedry Wielkie

IV miejsce – Gmina Pszczółki

V miejsce – Gmina Kolbudy

VI miejsce – Gmina Pruszcz Gdański

 

GRUPA II

I miejsce – Gmina Cedry Wielkie

II miejsce – Gmina Suchy Dąb

III miejsce – Gmina Pruszcz Gdański

IV miejsce – Gmina Kolbudy

V miejsce – Miasto Pruszcz Gdański

 

Klasyfikacja indywidualna uczniów poszczególnych szkół:

GRUPA I

I miejsce – Aleksander Wójcik- gmina Suchy Dąb

II miejsce – Stanisław Seredyński- gmina Cedry Wielkie

III miejsce – Agata Kowalska- gmina Suchy Dąb

 

GRUPA II

I miejsce  –  Krzysztof Rulewski – gmina Cedry Wielkie

II miejsce – Maciej Gruszczyński- gmina Cedry Wielkie

III miejsce – Jakub Spenst-  gmina Suchy Dąb

 

Indywidualną nagrodę wyróżnienia za bezbłędne przejechanie w konkurencji: 

Miasteczko Ruchu Drogowego:

GRUPA II

Hubert Kuśmierz- gmina Kolbudy

 

Rowerowy Tor Przeszkód:

GRUPA I

Oliwier Janus- gmina Suchy Dąb

Krzysztof Rulewski- gmina Cedry Wielkie

 

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy z rąk Starosty Gdańskiego oraz Wójta Gminy Cedry Wielkie, którzy byli współorganizatorami i fundatorami nagród. Gminę Suchy Dąb reprezentowali nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Prałata Józefa Waląga w Koźlinach. Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, a w szczególności Zwycięzcom eliminacji gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap turnieju w województwie.