22 września przypada kalendarzowe zakończenie lata. Uczniowie klas czwartych z Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie postanowili pożegnać je na sportowo. Młodzi mieszkańcy Żuław udali się do Przywidza na terenie Kaszub. Piękna przyroda, jezioro i las to wspaniały krajobraz do zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Jest to również doskonały teren do rywalizacji w golfa przy pomocy piłek futbolowych. Pofałdowany teren, stromizny oraz inne przeszkody naturalne i wykonane przez człowieka nie ułatwiały zadania uczniom. Trafienie piłką nożną do 18 dołków sprawiało spore trudności.

     Czwartoklasiści z Suchego Dębu niczym nie zrażeni dzielnie i mężnie walczyli z przeszkodami i swoimi barierami. Wszyscy pokonali tor przeszkód na polu golfowym. Była to także doskonała forma integracji zespołów klasowych i próba charakterów w walce z własnymi słabościami. Zabawa była super i szkoda, że już trzeba ją zakończyć – powiedziała Maja Dampc z klasy 4 a.

     Uczniami klas IV Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie są chłopcy i dziewczynki z Grabiny-Zameczek, Krzywego Koła, Ostrowitego, Osic, Steblewa, Suchego Dębu i Wróblewa.

      Wspieramy w naszej szkole wszelkie formy aktywnego wypoczynku na łonie natury, które sprzyjają rozwojowi dziecka i pozwalają na pogłębienie więzi koleżeńskich – podsumowała Aleksandra Lewandowska dyrektor SP w Suchym Dębie.

     Głównym organizatorem wyjazdu była Magdalena Leśkiewicz.

     Opiekunami podczas wycieczki byli: Dorota Arseniuk, Marzena Gracek, Tomasz Jagielski, Magdalena Leśkiewicz i Michał Łagowski.

 

Wyjazd został wsparty finansowo przez

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suchym Dębie.