W dniu 12 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie autorskie z Panem Dariuszem Dolatowskim – autorem książki pt. "Zarys dziejów Gminy Suchy Dąb". Autor w bardzo ciekawy sposób opowiedział historię powstania książki, zdradził kilka ciekawostek dotyczących przeszłości Gminy i chętnie odpowiadał na zadawane przez gości pytania dotyczące historii naszej Gminy. Na spotkaniu rozdawana była książka w formie upominku od P. Wójt Barbary Kamińskiej co wywołało ogromną radość wśród uczestników. Ogromne zainteresowanie wzbudziła wystawa zdjęć naszej Gminy i wystawa grafik P. Barbary Jankowskiej. Grafiki P. Jankowskiej zostały umieszczone w prezentowanej książce.
Przed spotkaniem miał miejsce występ młodzieży gimnazjalnej. Uczestnicy grupy „PaT – Profilaktyka a Ty” – wystawili widowisko zrealizowane w ramach projektu "Wiedza Paszportem Do Przyszłości" pt. "Internetowy przyjaciel" za co otrzymały gromkie brawa.
Serdeczne podziękowania składamy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Suchym Dębie za słodki poczęstunek i pomoc w organizacji spotkania. Osobne podziękowania dla młodzieży z Gimnazjum w Suchym Dębie za pomoc w organizacji i za świetny występ. Brawo!