W niedzielę 7 grudnia 2014 r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sobowidzu odbyły się XIV Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w tenisie stołowym. Reprezentacja naszej gminy pod kierownictwem Kazimierza Miklaszewskiego zajęła bardzo dobre II miejsce wśród ośmiu gmin powiatu gdańskiego, ulegając tylko tenisistom stołowym z gminy Trąbki Wielkie. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, przyjechali bardzo dobrzy zawodnicy, dzięki którym można było podziwiać wiele świetnych wymian i zagrań. Wszyscy nasi reprezentanci byli bardzo zaangażowani, walczyli z wielkim poświęceniem i ambicją. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: Julia Kołodziej, Kinga Kot, Piotr Robaczewski, Kazimierz Miklaszewski. Trzecie miejsca zajęli: Andżelika Lewandowska i Dawid Grzebiński. Pozostali nasi zawodnicy zajęli IV punktowane miejsca: Artur Ziarkowski, Patryk Miklaszewski, Mariusz Kot i Wioletta Szteiner. GRATULUJEMY!!!
Najlepsza zawodniczka naszej gminy Maja Miklaszewska w tym samym czasie była na ogólnopolskich zawodach "kadetów" gdzie zajęła świetne VI miejsce (grając ze starszymi o rok) wśród 64 zawodniczek z całej Polski, potwierdzając tym samym przynależność do ścisłej czołówki naszego kraju.
Przy okazji ponownie zapraszamy wszystkich chętnych na treningi tenisa stołowego, zapraszamy starszych i młodszych, kobiety i mężczyzn, wystarczy tylko zabrać zmienne obuwie i dobry humor. Zapraszamy na salę w szkole w Koźlinach w poniedziałki 15:30-17:30 i czwartki 15:30-17:30. Zajęcia są bezpłatne. ZAPRASZAMY!!!