05 listopada br. w Zespole Szkół w Suchym Dębie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. W akademii  przygotowanej przez panie wychowawczynie p. A.Szostak i p. A.Bawirsz uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz uczniowie klas 0-III.
      
Podczas uroczystości wszyscy przenieśli się do Królestwa Wiedzy, gdzie rządzili król z królową wraz ze swoją świtą. To oni właśnie strzegli zasad całej ceremonii. Zanim nastąpił ten uroczysty moment, pierwszoklasiści wykazali się swoją wiedzą nt. Ojczyzny, ekologii, zasad właściwego zachowania się w szkole, zasad bezpiecznego poruszania się na jezdni. Wesoło i dźwięcznie śpiewali poznane piosenki.  Następnie Rycerz Królowej odczytał treść ślubowania, w którym uczniowie przyrzekli wzorowo wypełniać swoje obowiązki, dobrze się uczyć, wzorowo zachowywać, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, a zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Wzruszone i przejęte dzieci doniosłością tego wydarzenia z wielką tremą oczekiwały na dokonanie pasowania na ucznia. Pani dyrektor poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem pasowała każdego pierwszaka na ucznia. Potem uczniowie klas Ia i Ib przyjęli gorące życzenia od pani dyr. Aleksandry Lewandowskiej i przedstawiciela Urzędu Gminy p. Zdzisławy Zawiszy.
      
Na pamiątkę tej doniosłej chwili otrzymali dyplomy i prezenty od swoich wychowawczyń. Po uroczystości i zrobieniu pamiątkowych zdjęć udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
      
Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci, a pierwszakom życzymy samych sukcesów.

 

/-/ Zdzisława Zawisza
z-ca wójta