Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suchym Dębie zaprosił do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Seniora emerytowanych mieszkańców gminy. Z tej okazji 01.10.2010 r. zorganizowano spotkanie, które odbyło się w Zespole Szkół w Suchym Dębie. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele p.w. Św. Anny i Św. Joachima w Suchym Dębie, którą celebrował Ks. Dziekan Franciszek Fecko.

W pięknie przygotowanej sali, licznie przybyli seniorzy podziwiali programy artystyczne przygotowane przez uczniów szkoły i Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Koźlin. Uczniowie zaopatrzyli również zebranych w „recepty na radosne życie”, z jednym z zaleceń „o każdej dnia i roku porze zawsze uśmiechaj się seniorze” i taki też nastrój panował.

Poczęstunek przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Krzywego Koła, które niejednokrotnie nagradzane były za swoje smakołyki w konkursach ponadgminnych,  ciasta natomiast upiekły Panie z Urzędu Gminy w Suchym Dębie, a czy słodkości nie były za słodkie badała Pani Rozalia Cyranowska pielęgniarka środowiskowa wykonując badania na zawartość cukru we krwi.

Uczestnicy spotkania byli wzruszeni panującą atmosferą, ponieważ podczas spotkania wyróżniono najstarsze stażem pary małżeńskie a byli nimi diamentowi jubilaci:

Państwo Krystyna i Stefan Malczewscy z Suchego Dębu

Państwo Marianna i Józef Kaczmarscy z Grabin-Zameczku

Państwo Jadwiga i Tadeusz Wierzchoń z Osic

Nie obyło się bez gromkiego sto lat dla jubilatów, którzy przeżyli ze sobą 60 lat.

Uhonorowana została również najstarsza uczestniczka spotkania Pani Irena Kułaga z Suchego Dębu, która ukończyła 89 lat.

Ponad to podczas spotkania można było obejrzeć wystawę zdjęć przygotowaną przez Panią Agnieszkę Księżak z poprzednich spotkań, które zapoczątkowano w 1993 roku.

Punktem kulminacyjnym były wybory przeprowadzane corocznie, Miss Babuni i Mister Dziadziuś 2010. Jury miało ogromne kłopoty z wyłonieniem zwycięzców, po konkurencyjnym walcu werdykt ogłoszono i tak:

Miss Babunią  2010 została               Pani Jadwiga Benedyk z Wróblewa

Mister Dziadziusiem 2010 został         Pan Ryszard Pawlak z Grabin-Zameczku.

Po wszystkich atrakcjach wspólne biesiadowano, była to okazja do rozmów i wspomnień, ale nie zabrakło ruchu, bo nasi rodzimi muzycy Zbyszek i Bogdan grając ulubione przeboje gości sprawili, że nogi same porywały do tańca, a zorganizowane karaoke ujawniło wiele talentów.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji spotkania, a seniorom za ich obecność i życzliwość, życząc jeszcze raz zdrowia i radości na kolejne dni i lata. Do zobaczenia za rok.

Mira Dombrowska